امروز : یکشنبه, ۱۷ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2017/07/11 - 9:19 ذخیره فایل ارسال به دوستان
اصغر زارعی:

عمر تروریست‌های داعش در عراق و سوریه رو به اتمام است

به گزارش بابل نوین، اصغر زارعی کارشناس مسائل غرب آسیا پیرامون رانده شدن تروریست‌های تکفیری از موصل به سمت تلعفر اظهار داشت: عمر گروهک تروریستی داعش تقریبا پایان یافته و تروریست‌ها نمی توانند بیش از این در منطقه جولان دهند.

وی ادامه داد: پس ازگذشت ۱۰ ماه عملیات آزادسازی موصل سرانجام به پایان رسید و این شهر استراتژیک که پایگاه اصلی حکومت عناصر داعش به‌شمار می‌رفت، سقوط کرد.

این کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: باقی‌مانده عناصر تکفیری داعش توانستند از مواضعشان در موصل به سمت تلعفر در نزدیکی مرز سوریه گریخته و پایگاه خود را به این نقطه انتقال دهند.

وی با بیان این‌که پایگاه تروریست‌ها در تلعفر موقتی است، افزود: نیروهای مردمی و ارتش عراق در صدد آزادسازی هرچه سریع‌تر استان راهبردی الانبار هستند، لذا تلعفر و برخی نقاط باقی مانده مناطق بسیار کوچکی هستند که تروریست‌های داعش به‌طور قطع نمی‌توانند در آنجا دوامی داشته باشند و در نهایت فرار و سقوط در انتظار این عناصر تکفیری است.

زارعی با اشاره به آزادسازی برخی مناطق در شرق سوریه ادامه داد: در حال حاضر در جنوب سوریه آتش‌بس برقرار شده و به‌علاوه مثلث مرزی سوریه، اردن و عراق هم در کنترل نیروهای سوری و عراقی است، بنابراین تردد گروه‌های تروریستی در این ناحیه نیز با دشواری مواجه شده، اما جابه‌جایی‌های معدود تکفیری‌ها نیز در زیر آتش نیروهای مردمی و ارتش هر دو کشور قرار دارد.

وی در پایان تصریح کرد: بنابراین می‌توان گفت که دوران داعش در عراق و سوریه رو به اتمام است و می‌بایست برای دوران پسا داعش برنامه ریزی صورت گیرد، چرا که تکفیری‌ها دیگر نمی‌توانند بیش از این در منطقه حضور داشته باشند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين