امروز : سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ - ۹:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نگارش کتاب «پس از نیما» به پایان رسید

به گزارش بابل نوین، غلامرضا طریقی، شاعر در خصوص کتاب جدید خود گفت: کتابم با عنوان «چلتاق» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتشر شده بود. چاپ قبلی این کتاب به اتمام رسید. جمعه قرار است کتابم با عنوان «چلتاق» به بهانه چاپ دومش رونمایی شود. کاری هم درباره بررسی سیر غزل پس از نیما با عنوان «پس از نیما» در دست نگارش داشتم که هم اکنون کار نگارش آن به اتمام رسید.

وی افزود: کتاب «پس از نیما» تحقیق مفصل ۶۰۰ صفحه‌ای است و برای صدور مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سپرده شد. کار انتشار این کتاب را انتشارات علمی فرهنگی برعهده دارد. چون یک قراردادی برای تهیه کردن این کتاب بسته بودند، قرار بود کار نگارش کتاب پس از نیما قبل از عید به اتمام برسد اما به دلیل آنکه این کتاب، تحقیق بسیار مفصلی بود کار نگارش آن طول کشید.

این شاعر با اشاره به مشکل خود در نگارش کتاب «پس از نیما» اظهار داشت: با وجود آنکه غزل‌های زیادی در ادبیات داریم، هیچ منبع خوب و موثقی درباره آن نداشتیم. در فصل اول کتاب به بررسی سیر غزل تا زمان مشروطه پرداختم. در فصل دوم درباره شعر مشروطه و اتفاقاتی که برای آن افتاد، نوشتم. فصل سوم درباره نیما و کارهای اوست. سپس کتاب های غزل و غزلسراها را چهره به چهره تا دهه ۸۰ بررسی و تک تک آن ها را تحلیل کردم و درباه شان نوشتم.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين