امروز : دوشنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ - ۱۰:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شایعه جعلی بودن تابلوی رکوردشکن سهراب سپهری

 

به گزارش بابل نوین، تنها چند روز پس از هفتمین حراج تهران، گرانقیمت‌ترین تابلوی نقاشی فروخته شده در این حراج با انگ جعلی بودن مواجه شد؛ شایعه‌ای که مرادخانی معاون هنری وزیر آن را رد می‌کند.

جمعه ۱۶ تیرماه بود که هفتمین حراج تهران برگزار شد و به جز یک اثر همه آثار ارائه شده در این حراج به فروش رسید. در این دوره باز هم قرعه گرانقیمت‌ترین اثر فروخته شده حراج تهران به نام سهراب سپهری افتاد. این بار نیز اثری از این هنرمند از مجموعه تنه درختان که در سال ۱۳۵۱ نقاشی شده است به قیمت ۳میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به فروش رسید اما به سرعت شایعه‌ای مطرح شد مبنی بر اینکه تابلوی بی‌نامی که با امضای سهراب سپهری فروخته شده است، جعلی است.

این برای اولین بار نیست که تابلوهای فروخته شده به نام سهراب سپهری با انگ جعلی بودن مواجه می‌شوند. پیش از این نیز در جریان حراج کریستی تابلویی از سهراب سپهری به فروش رسید که اعتراض خانواده نقاش را به دنبال داشت. خواهر سهراب سپهری در مصاحبه‌ای اعلام کرد تابلوی فروش رفته به نام سهراب سپهری در حراج کریستی امسال تقلبی و این حرکت برای خانواده هنر ایران یک رسوایی است. وی گفت: از قبل شنیده بودم که یک کار کپی از سهراب در این حراج ارائه شده است ولی باور نمی‌کردم که این واقعیت داشته باشد ولی گویا این اتفاق افتاده است.

حتی خانم سپهری به فروش یک تابلوی جعلی دیگر از سهراب در یک حراجی داخلی برگزار شده بود، اشاره می‌کند که در آن زمان قصد داشته به نشانه اعتراض تابلو را آتش بزند که مانع وی می‌شوند. حال در حراج تهران شایعه فروش تابلوی نقاشی جعلی از سهراب مطرح شده است.

این شایعه واکنش معاون هنری وزارت ارشاد را در پی داشته است. علی مراد‌خانی که در حراج حضور داشت، درباره جعلی بودن تابلوی سهراب می‌گوید: «‌نمی‌دانم چرا در فضاهای مجازی، بیش از آنکه حرف از درستی‌ها باشد، حرف از نادرستی‌ها است. کسانی که در این زمینه تخصص دارند، آثار حراج را می‌بینند و اثری که کارشناسان ما آن را تأیید کنند، ما هم حرفی روی آن نداریم.»

 

منبع:خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين