امروز : جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ - ۱۰:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیشنهاد بروجردی به روحانی: باهنر ظرفیت حضور در کابینه را دارد

به گزارش بابل نوین، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید دارد باهنر ظرفیت بالایی برای حضور در کابینه دوم روحانی دارد.

علاءالدین بروجردی در مورد احتمال حضور اصولگرایان معتدل در کابینه دوم روحانی گفت: انتخاب اصلح قطعا بهترین انتخاب آقای رئیس جمهور است، اگر تیم اقتصادی دولت همگن نباشد، آقای روحانی نمی تواند بر مشکلات اقتصادی متعدد فعلی فائق آید و شاهد تکرار و ادامه مشکلات دوره اول خواهیم بود.

وی اظهار داشت: انتظار افکار عمومی جوان‌گرایی است، یعنی نیروهایی که هم تجربه و هم توان کاری لازم را داشته باشند، اینکه این افراد گرفتار مسائل خطی و جناحی و سیاسی نشوند یعنی جدای از سلایق سیاسی نامزدهای حضور در کابینه، آنها باید توانمندی ها و قابلیت های لازم برای حل مشکلات کشور را داشته باشند.

بروجردی بیان کرد: با توجه ساختار نظام، توجه مجموعه اعضای کابینه و شخص رئیس جمهور به جایگاه شاخص و والای ولایت فقیه و هماهنگی امور با مقام معظم رهبری که در قانون اساسی مسئولیت سیاست گذاری کلان نظام را عهده دار هستند، نیز شرط لازم است.

وی در مورد اینکه ممکن است فراکسیون مستقلین برخی افراد را برای حضور در کابینه به رئیس جمهور پیشنهاد دهد، تصریح کرد: فکر نمی‌کنم مجلس وارد مصادیق شود، در این زمینه فقط معیارها کافی است چراکه این جز حقوق دولت است که افرادی را انتخاب کند و اگر دولت به معیارهایی که مدنظر مجلس نیز هست توجه کند کابینه موفقی در آینده خواهیم داشت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در مورد اینکه آیا در حال حاضر افرادی در مجلس هستند که پتانسیل حضور در کابینه را داشته باشند، گفت: ما در مجالس قبل از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی چندین نَفَر را به عنوان هم وزیر هم معاون به دولت فرستاده ایم ،آقای حاجی‌بابایی وزیر آموزش پرورش در دولت احمدی نژاد،خانم الهام امین زاده و آقای موسوی که معاون رئیس جمهور شدند از اعضای کمیسیون امنیت بودند، این موارد نشان می دهد که این ظرفیت ها به صورت بالقوه در مجلس وجود دارد اما تصمیم و انتخاب با رئیس جمهور است.

وی در مورد احتمال استفاده از باهنر در کابینه دوم روحانی نیز گفت: فکر می کنم پیشنهادی که یکی از دوستان برای معرفی آقای باهنر به عنوان معاون اول به دولت داده اند پیشنهاد خوبی است چون توانمندی ها و ظرفیت آقای باهنر بسیار بالاست، اگر آقای روحانی بتوانند از همه ظرفیت های نظام استفاده کنند گام خوبی را برخواهند داشت، ما در کشور چهره های شاخص توانمند ملی کم نداریم .

این نماینده اصولگرای مجلس تاکید کرد: آنچه که برای ما مجلسی ها حائز اهمیت است توجه به ملاک ها و معیارهاست.

منبع:خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين