امروز : شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ - ۱۲:۰۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مصطفی کواکبیان:

ورود حتی یک دلار به کشور به نفع ماست/قصد جسارت به مقام شامخ روحانیت نداشتم

به گزارش بابل نوین، مصطفی کواکبیان در مخالفت با طرح سه فوریتی الزام دولت به رعایت مصالح و منافع ملی در قراردادهای نفتی ضمن انتقاد از سه فوریتی بودن طرح مزبور اظهار داشت: کشور حالت استثنایی و جنگی ندارد که این طرح در قالب سه فوریت تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است.

وی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند برای ثبت در تاریخ این طرح را ارائه کرده‌اند در حالی که خودشان هم می‌گویند این طرح رای نمی‌آورد، ادامه داد: بنده به ملت ایران می‌گویم که این طرح برای ثبت در تاریخ نیست بلکه برای آن است که در مسیر تحولات کشور چوب لای چرخ بگذارند و قفلی در کارها ایجاد کنند.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه در ابتدا وقتی اسامی را دیدم فکر کردم امضا کنندگان طرح سه فوریتی فقط از جبهه پایداری هستند، تصریح کرد: اما بعد دیدم از فراکسیون روحانیون آن را امضا کرده‌اند چرا که ۸ تا ۹ نفر از روحانیون ما که اتفاقا خیلی تخصص نفتی نداشتند از امضا کنندگان آن بودند و درباره آن بحث کردند.

وی افزود: وقتی احمد مازنی که یکی از نمایندگان روحانی در مخالفت با این طرح بحث کرد، فهمیدم که این طور نیست و فراکسیون روحانیت و روحانیون مجلس همه از امضا کنندگان این طرح نیستند.

در ادامه علی مطهری که ریاست مجلس را برعهده داشت خطاب به کواکبیان گفت: شما درباره سه فوریت بحث کنید.

نماینده تهران با اشاره به اینکه بنده مثل بعضی عزیزان نیستم که هر روز صحبت کنم، گفت: بنده اسم هیچ کسی را نیاوردم و بحث کلی کردم.

در ادامه جلسه مطهری بار دیگر از کواکبیان خواست که پیرامون طرح صحبت کند و از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای پرهیز کند.

کواکبیان با اعتراض جمعی از نمایندگان روحانی مواجه شده بود گفت: بنده کوچکترین قصدی برای جسارت به مقام شامخ روحانیت نداشتم و اگر از بعضی از عزیزان آخوندتر نباشم کمتر نیستم بالاخره به اندازه آنها دروس فقهی خوانده‌ام.

وی ادامه داد: بنده برای این از احمد مازنی نام بردم که نباید این مسئله را قشری کنیم و بگوییم روحانیت مجلس با این قرارداد مخالف است بلکه بحث من این بود که طبق گفته وزیر نفت که توضیح داد که اگر ما بتوانیم حتی یک دلار وارد مملکت کنیم، به نفع همان اقشاری است که ارادتمند به روحانیت هستند.

نماینده تهران با اشاره به اینکه سه روز پیش با رئیس مجلس پرتغال ملاقات داشتم، اظهار داشت: به آنها گفتم شما عقب می‌مانید چرا که ایران با کشورهای مختلف در حال سرمایه‌گذاری است و معتقدم که ما باید کشورهای مختلف را تشویق به سرمایه‌گذاری در مملکت خود با حفظ خط قرمزها و قوانین کنیم.

کواکبیان خاطرنشان کرد: بنده باز هم از روحانیون مجلس اگر احساس کردند که قصد جسارتی بوده، عذرخواهی می کنم.

علی مطهری که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه مجلس را برعهده داشت پیرامون حواشی ایجاد شده در صحن علنی به دلیل مباحثی که مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران مطرح کرده بود گفت: مقصود کواکبیان توهین به روحانیت نبود و ارادت وی به روحانیت از سابقه‌اش مشخص است اما جمله حساب نشده‌ای را مطرح کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: منظور کواکبیان این بود که کسانی که این طرح سه فوریتی را امضا کرده‌اند همه عضو کمیسیون انرژی نیستند که در این زمینه تخصص داشته باشند.

مطهری خاطرنشان کرد: جایگاه روحانیت و احترام همه نمایندگان به آنان امری روشن است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين