امروز : یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ - ۱۱:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازار عراق چشم به راه محصولات ایرانی می ماند؟

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: به نسبتی که بتوانیم مؤلفه هایی همچون کیفیت، قیمت و اصول درست تجارت خارجی را در بازار عراق رعایت کنیم، می‌توانیم در این بازار ماندگار باشیم.

به گزارش بابل نوین،یحیی آل اسحاق رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق  گفت: روابط ایران و عراق دارای قدمت طولانی بوده و اشتراکات بی‌شمار فرهنگی و مذهبی بین دو کشور موجب شده تا در تمامی مراحل تاریخ روابط حسنه تجاری بین دو کشور برقرار باشد.

وی در ادامه افزود: ادامه حضور فعال ایران در بازارهای کالا و خدماتی عراق مستلزم رعایت شاخص‌های اقتصادی استاندارد جهانی است و برای استمرار و پایدار شدن این بازار، باید به دو گزینه کیفیت و قیمت کالا و خدمات ارائه شده توجه ویژه ای داشته باشیم.

آل اسحاق تصریح کرد: ما به نسبتی که بتوانیم مؤلفه هایی چون کیفیت، قیمت و اصول درست تجارت خارجی را در بازار عراق رعایت کنیم ، می توانیم در این بازار ماندگار باشیم. باید توجه داشت که تجارت دستوری نیست و نمی‌توانیم کشوری را مجبور به استفاده از کالاهای خودمان کنیم.

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق اذعان داشت: دولت شرایط لازم برای تسهیل تجارت را ایجاد می‌کند، اما این وظیفه خود بخش خصوصی است که بتواند در این ریل ، حرکت خود را تنظیم کرده و با افزایش کیفیت محصولات خود ، موجب اعتماد سازی در بازارهای خارجی همچون عراق شوند.

وی در پایان تأکید کرد: در صورت برقراری امنیت در کشور عراق و با توجه به اثبات کالاهای ایرانی در بازار این کشور در دوران ناامنی، می‌توانیم شرایط جدید را فرصت و یا تهدید بدانیم، هرچند که به اعتقاد بنده جنبه فرصت آن غالب‌تر است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين