امروز : یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ - ۱۲:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نبود منابع پایدار برای طرح تحول سلامت/ سازمان‌های بیمه گر باید به تعهداتشان عمل کنند

به گزارش بابل نوین،محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت  اظهار کرد: گسترش مراکز پیوند عضو با هدف انتقال سریع عضو‌های پیوندی از بیمارانی که دچار مرگ مغزی شده یکی از سیاست‌های مهم وزارت بهداشت محسوب می‌شود و در این راستا اقدامات و برنامه‌ریزی‌های مطلوبی انجام شده است.

وی عنوان کرد: یکی از مشکلات طرح تحول سلامت نبود منابع پایدار است که به همین دلیل با مشکلاتی روبرو هستیم، اما وزارت بهداشت از سازمان‌های بیمه‌گر حمایت همه جانبه ای انجام می‌دهد تا آن‌ها بتوانند به تعهدات خودشان عمل کرده و باری از دوش بیمارستان‌ها بردارند.

آقاجانی تأکید کرد: رضایت مردم و بیماران از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی باید همیشه مد نظر مراکز قرار بگیرد  و این مسئله یکی از اولویت وزارت بهداشت محسوب می شود.

وی گفت: وزارت بهداشت در برهه‌ای از زمان از نظر رضایت مندی در رتبه‌های آخر دستگاه‌های دولتی قرار داشت و این مسئله سبب کاهش اعتماد مردم نسبت به پزشکان در آن زمان شده بود اما اکنون افزایش میزان رضایت مندی مردم از خدمات پزشکی و بیمارستان‌ها یکی از سیاست‌های مهم این وزارتخانه محسوب می‌شوند.

آقا‌جانی یادآور شد: یکی از مسائلی که وزارت بهداشت و بیمارستان های درمانی با آن روبه رو است بدهی بیمه به این مراکز و تاخیر پرداخت های جامعه پزشکان است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين