امروز : سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ - ۱۱:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتشار چاپ دوم «مرگ رنگ »

مجموعه داستان «مرگِ رنگ» نوشته مائده مرتضوی، در مدت کوتاهی به چاپ دوم رسید.

به گزارش بابل نوین،مجموعه داستان «مرگِ رنگ» نوشته مائده مرتضوی که فروردین ماه امسال از سوی نشرکیان افراز منتشر شده بود و در سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران به فروش بالایی دست یافت، در عرض سه ماه به چاپ دوم رسید.

مجموعه داستان «مرگ رنگ» اولین کتابی است که از این نویسنده منتشر می‌شود. این مجموعه مشتمل بر ۱۱ داستان کوتاه است که در بازه زمانی دوسال اخیر نوشته شده‌اند. با وجود اختلاف ظاهری داستان‌ها، همگی دارای درون مایه‌ای مشترک هستند. ترس از تنهایی و در جستجوی راهی برای فرار از آن، ترسی که انسان مدرن در هر لحظه از زندگی‌اش آن را تجربه می‌کند، درون مایه این اثر است.

در بخشی از داستان «مرگ رنگ» می‌خوانیم: «هیچ‌وقت در زندگیم پیش نیامده بود؛ به چیزهایی که نیستند، فکر کنم. مثل احمق‌ها فکر می‌کردم همه‌ی چیزهایی که واقعاً وجود دارند؛ همین‌هایی هستند که از صبح تا شب، کنارم رژه می‌روند. نمی‌دانستم بخش زیادی ازهستی در همین نیستی‌ها مخفی شده و من این جهان تازه و مخفی و بی‌رنگ را دوست داشتم. کم‌کم چیزهای بی‌رنگ اطرافم را می‌دیدم و دیگر آن‌قدرها هم از بی‌رنگ شدنم ناراحت نبودم. دور و برم پر از سایه‌هایی بود که مانند خواب‌هایی هوشیار از کنارم می‌گذشتند و گاه دست گرمشان را بر شانه‌هایم حس می‌کردم. دیگرداشتم مطمئن می‌شدم که دنیا در جاهای خاصی، بی‌رنگی داشته وحالا دارد خودش را به من نشان می‌دهد. منی که فارغ از تمام رنگ‌ها در بی‌رنگی خاصی که نه گریزی از نور داشت و نه نیازی به سیاهی، محاصره شده بودم. دنیای جدیدم پر از آدم‌های بی‌رنگ بود. بی‌رنگ‌ِبی‌رنگ که نه، یک جور پررنگی خاص که فشار می‌آورد به چشم بقیه آدم‌ها برای دیده شدن و از همین رو مخفی مانده بود. و من ساکن این جهان مخفی شدم.»

مجموعه داستان «مرگِ رنگ» نوشته مائده مرتضوی در ۸۰ صفحه، شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و به‌بهای ۸ هزار و ۸۰۰ تومان توسط انتشارات کیان افراز راهی بازار نشر شد.  /ص

ایبنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين