امروز : یکشنبه, ۱۷ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2017/07/14 - 12:07 ذخیره فایل ارسال به دوستان

واردات آب معنی فرانسوی قانونی است!

به گزارش بابل نوین، دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی با اشاره به ادامه عرضه آب معدنی وارداتی در کشور، گفت: در فهرست ممنوعیت ۱۱۴ قلم محصول خارجی مشابه تولید داخل، منعی برای واردات آب معدنی یا مواد غذایی لحاظ نشده است.

پیمان فروهر با بیان اینکه در حال حاضر ممنوعیتی برای واردات آب معدنی به کشور وجود ندارد، اظهار داشت: در فهرستی که اخیراً از ۱۱۴ قلم کالای خارجی مشابه تولید داخل برای ممنوعیت واردات این محصولات تهیه شد، نامی از آب معدنی و یا آشامیدنی برده نشده و ممنوعیتی در این زمینه لحاظ نمی‌شود. همچنین منعی برای واردات آشامیدنی‌ها و محصولات غذایی صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: البته یکی از الزامات پیوستن به سازمان تجارت جهانی، آزاد بودن واردات است و باید برای رقابت‌پذیری تمرین کنیم.

فروهر با اشاره به حضور ۴ شرکت بزرگ خارجی در عرصه بسته‌بندی آب آشامیدنی در ایران، گفت: اخیراً آب معدنی با ۳ برند فرانسوی در کشور توزیع شده که بیشتر در ۲۰ تا ۳۰ سوپر مارکت‌ شمال تهران عرضه شده است؛ البته حجم این آب‌های وارداتی در حد کم و قابل صرف‌نظر کردن است.

وی ادامه داد: قیمت نیم لیتر آب معدنی وارداتی حدود ۳۰ هزار تومان است که مشتریان خاص این نوع آب‌ها در واقع برخی سفارتخانه‌ها و تعدادی افراد خاص جهت استفاده در ضیافت‌ها هستند و مصرف‌کننده دائمی ندارند.

به گفته وی، شرکت‌های عرضه‌کننده این آب معدنی‌های وارداتی هم‌ اکنون در ایران تولید دارند.

دبیر انجمن آبهای معدنی توضیح داد: واردات آب‌های معدنی فرانسوی به صورت قانونی و با مجوز صورت گرفته که در دی و بهمن سال گذشته فرایند واردات انجام شده و در سال جاری توزیع شده‌اند.

فروهر در پایان در مورد وضعیت تولید آب معدنی و آب آشامیدنی در کشور نیز گفت: ۵۰ درصد حجم آب بسته‌بندی تولیدی در کشور به آب معدنی و ۵۰ درصد بقیه نیز به آب آشامیدنی اختصاص دارد.

به گفته وی، برای تولید آب معدنی یکسری الزامات وجود دارد و تولید این محصول در مناطق شهری مجاز نیست، اما در مورد آب‌های آشامیدنی امکان برداشت از سفره‌های زیرزمینی وجود دارد. /م

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين