امروز : پنج شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ - ۲۰:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فقه نظام:

مجموعه‌های انقلابی تجربیات خود را تدوین کنند/ایجاد کرسی‌های مطالعاتی در شورای نگهبان لازم است

عضو هیأت علمی پژوهشگاه فقه نظام گفت: باید مجموعه‌های انقلابی با تدوین تجربیات مجموعه خود، آن را در اختیار نیروهای نسل جدید قرار دهند تا سیر تکاملی این مجموعه‌ها امتداد پیدا کند.

به گزارش بابل نوین، آیت‌الله محمدحسن گلی‌شیردار در دیدار مسئول و اعضای مرکزی دفتر نظارت شورای نگهبان بابل با بیان ضرورت نظارت در جامعه اسلامی اظهار کرد: یکی از مهمترین نیازها در نظارت داشتن بر فضای جامعه اسلامی نقشه راه و چشم‌انداز در این عرصه است و نظارت در نظام اسلامی ویژگی متمایز و خاص را نسبت به دیگر کشورها دارد.

وی افزود: نظارت در کارکرد حکومت اسلامی نیازمند اجرایی شدن فهم قرآن و تطبیق آن بر اساس تجربیات دنیای امروز است تا مجموعه‌ای از آموزه‌های دینی را در قالب سازو کارهای امروز در این حوزه به‌کارگیری کرد.

عضو هیأت علمی پژوهشگاه فقه نظام ادامه داد: تزریق مهره‌های هوشمند در نظام نظارتی شورای نگهبان ضروری است و با توجه به پیچیده شدن هر روزه دنیای جدید باید ناظران افکار و دانش‌های امروز را در تسخیر خود داشته باشند تا با احاطه علمی و عملی نسبت به جریان‌های فکری و ریشه‌های آن‌ها بتوانند بهترین کارکردها را ارائه دهند.

آیت‌الله گلی‌شیردار با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی و مطالعه دقیق چالش‌ها در عرصه انتخابات تصریح کرد: بسیاری از چالش‌ها در عرصه نظارت در انتخابات با درایت قابل مدیریت است و می‌توان با الگوی عملی امام خامنه‌ای در عرصه مدیریت بهترین‌ها را به انجام رساند.

استاد سطح عالی حوزه علمیه قم گفت: ایجاد کرسی‌های مطالعاتی در شورای نگهبان باید وجود داشته باشد و خود مقام معظم رهبری بهترین کارشناس در حوزه‌های مختلف در سطح بین‌المللی است که در سخت‌ترین شرایط هنرمندانه‌ترین تصمیم‌ها را ارائه می‌دهد که کمترین آسیب در کشور ایجاد شود.

وی افزود: امام خامنه‌ای در به کارگیری افراد سعی بر استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای خدمت به کشور دارد ولو اینکه این ظرفیت‌ها کم باشد.

عضو هیأت علمی پژوهشگاه فقه نظام با بیان این مطلب که تمام زوایای زندگی امام خامنه‌ای حول محور تربیت ولایی است، یادآور شد: امروز دنیا به خوبی ارزش و جایگاه مقام معظم رهبری را می‌داند و بلافاصله سخنان ایشان مورد تحلیل و بررسی مجامع علمی و سیاسی دنیا قرار می‌گیرد اما متاسفانه در کشور ایشان ناشناخته است.

وی افزود: پروژه امام خامنه‌ای شناسی پروژه‌ای بسیار با برکت است و مهمترین چالش در این عرصه درک رهبری بر اساس فهم و تنگ نظری افراد است.

آیت‌الله گلی‌شیردار برنامه‌ریزی برای رویش‌های جدید را در ادامه پیوست‌های انقلاب مهم دانست و تاکید کرد: باید مجموعه‌های انقلابی با تدوین تجربیات مجموعه خود، آن را در اختیار نیروهای نسل جدید قرار دهند تا سیر تکاملی این مجموعه‌ها امتداد پیدا کند.

وی از جمله آفت‌های مسیر انقلاب را برای امتداد نسل‌ها، تنگ‌نظری عنوان و اظهار کرد: یکی از بیماری‌ها در حوزه نظارت تنگ‌نظری و عدم دقت درست در سنجش توانمندی‌ها و ظرفیت سنجی نیروها است که از جمله آسیب‌های اساسی در مدیریت نیروی انسانی و پویایی در این عرصه است.

استاد سطح عالی حوزه علمیه با بیان این مطلب که شرح صدر در مقابل تنگ نظری است ادامه داد: نگاه جزعی‌نگر در حوزه دین آسیب زننده است و باید شرح صدر در حوزه سیاست نیز معنای رفتاری پیدا کند.

وی افزود: مجموعه‌ نیروهای انقلابی باید در هر حرکت و بینش امام خامنه‌ای را الگوی خود قرار دهند و شیوه مدیریت ایشان را در حوزه سیاسی کشور به دقت با نوع رفتار خود منطبق کنند.

آیت‌الله گلی شیردار در پایان گفت: بر راز داری در مجموعه شورای نگهبان تاکید می‌کنم و نوع رفتار مجموعه‌های منتسب به ولی‌فقیه باید به گونه‌ای باشد که رهبری در جایگاه خودش تقویت شود و مردم به نظام و انقلاب دلگرم شوند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين