امروز : یکشنبه, ۱۷ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2017/07/16 - 16:49 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل:

شورای نگهبان سلامت حوزه سیاسی کشور را تضمین می‌کند

امام جمعه بابل گفت: نهاد شوراي نگهبان قانون اساسي از جمله نهادهاي موثر در نظام اسلامي و انقلاب است كه سلامت حوزه سياسي كشور را تضمين می‌کند.

به گزارش بابل نوین، همزمان با سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در دیدار با رییس، اعضای ستادی و رابطان دفتر این نهاد انقلابی در شهرستان بابل اظهار کرد: اگر حضور شورای فقها که با تدبیر شهید شیخ فضل‌الله نوری در انقلاب مشروطه عملی می‌شد و نظارت با نگاهی دینی بر حوزه تصمیم‌گیری کشور صورت می‌گرفت، نهضت مشروطه با سقوط مواجه نمی‌شد.

وی افزود: شورای نگهبان در قانون اساسی یک نهاد مهم است که با شاکله انقلاب اسلامی پیوند خورد تا مانع انحراف و ورود افراد ناخالص به ارکان نظام اسلامی شود.

امام جمعه بابل ادامه داد: شورای نگهبان مانع ورود جریان‌های ناسالم به عرصه سیاسی کشور است و باید مجموعه این نهاد قدردان این فرصت خدمت باشند و با دقت بیشتری کار کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: نهاد شورای نگهبان قانون اساسی از جمله نهادهای موثر در نظام اسلامی و انقلاب است که سلامت حوزه سیاسی کشور را تضمین می‌کند.
حجت‌الاسلام روحانی گفت: نقش آفرینی نهاد شورای نگهبان در سلامت انقلاب کم‌نظیر بود و اگر این نهاد نبود خطرات بسیاری مانند آنچه در مشروطیت اتفاق افتاد، انقلاب را تحت تاثیر قرار می‌داد.
وی افزود: شناساندن جایگاه و اهمیت شورای نگهبان با کارکرد آن برای آحاد جامعه باید درست تبیین شود و یکی از رسالت‌های مهم اعضای شبکه نظارت را شناخت جریان‌های سیاسی، عقبه و ریشه‌های آن است که باید در یان زمینه اهتمام جدی داشت.

تولیت مدارس علمیه خاتم‌الانبیا(ص) و الزهرا(س) بابل تاکید کرد: کسب بصیرت برای جامعه ما در این برهه حساس تکلیف است اما برای افراد، خواص و چهره‌های بانفوذ واجب الوجوب محسوب می‌شود زیرا دشمن از فضای غفلت جامعه برای استحاله و تغییر مسیر انقلاب استفاده می‌کند و ممکن است دستگاه‌های دولتی در ارتباط با انتصاب افراد دچار لاپوشانی و مصلحت یابی‌ها شوند و متاسفانه افرادی مضر و دارای مشکل در مجموعه تصمیم‌گیری‌ها وارد شدند که این شایسته نظام اسلامی نیست زیرا برای نظام اسلامی یک آسیب و حفره نفوذ فراهم می‌کند و وظیفه شورای نگهبان در این زمینه بسیار سنگین است.

روحانی افزود: انتظار جامعه از شورای نگهبان، بررسی دقیق در خصوص احراز صلاحیت افراد در انتخابات است تا مانع ورود افرادی از این دست در عرصه‌های مهم کلیدی نظام اسلامی شود.

وی در پایان گفت: شورای نگهبان با عرضه محصولات پژوهشی به جامعه باید برای تکمیل چرخش بصیرتی افراد به وی‍ژه خواص انقلاب تلاش کند و نباید احساسات و عواطف در امر نظارت و تحقیق در خصوص افراد بر مجموعه بازرسان و محققان شورای نگهبان اثر بگذارد.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين