امروز : پنج شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ - ۱۳:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتشار کتاب‌هایی شیرین برای دیابتی‌ها

«دیابت و زندگی» و «101 نکته برای تغییر رفتار در آموزش دیابت» دو کتابی است که شناخت کافی از بیماری دیابت در اختیار بیماران دیابتی قرار می‌دهد.

به گزارش بابل نوین، مطالب خواندنی برای سالم ماندن افراد دیابتی با دو کتاب درباره بیماری دیابت میسر شد. کتاب «دیابت و زندگی» نوشته پائولا فوردمارتین با ترجمه طاهره عبادی از سوی انتشارات گلبرگ و «۱۰۱ نکته برای تغییر رفتار در آموزش دیابت» نوشته رابرت‌ام.اندرسون با ترجمه دکتر سیدمسعود ارزاقی، محمدیوسف مهجوری، محمد قهرمانی‌خرم توسط انتشارات نوآوران سینا روانه بازار کتاب شدند.

دیابت و زندگی
دیابت از هر نوعی ۱، ۲ یا حاملگی می‌تواند وحشت آور و یا از نظر فردی ویران‌گر باشد. کتاب «دیابت و زندگی» مجموعه‌ای از اطلاعات به روز برای کنترل دیابت است. این کتاب توسط پائولا فوردمارتین به نگارش درآمده و طاهره‌ عبادی ترجمه آن را بر عهده داشته است.

طاهره‌ عبادی مترجم کتاب «دیابت و زندگی» معتقد است این اثر مرجعی همراه برای سالم ماندن افراد دیابتی است و نویسنده در آن به تشریح روش‌های اصولی نگهداشتن سطح قند خون در حد طبیعی پرداخته است.

کتاب «دیابت و زندگی» در ۲۲ فصل به توضیح انواع دیابت و تشخیص و نحوه درمان آن پرداخته است. «دیابت چیست»، «دیابت نوع ۱»، «دیابت نوع ۲»، «دیابت حاملگی»، «تشخیص و فراتر از آن»، «آزمایش،آزمایش و آزمایش بیشتر»، « نظارت شخصی بر قند خون»، « تزریق انسولین»، « داروی خوراکی دیابت نوع ۲»، «غذا و قند خون»، «درست مصرف کنید تا درست عمل شود»، «ورزش را فراموش نکنید»، «مقابله با از دست دادن وزن»، « موارد اورژانسی»، «عوارض از سر تا پا»، «پای دیابتی»، «کودکان و دیابت»، «موارد خاص برای خانم‌ها»، «موارد خاص برای مردان»، «دیابت، احساسات و ارتباطات»، «زندگی کردن با دیابت»، «جستجو برای درمان» عناوین ۲۲ فصل کتاب است.

در فصل هشت کتاب با عنوان «تزریق انسولین» می‌خوانیم: «انسولین تزریق شده همانند هرمونی که باید توسط خود بدن تولید می‌شود، عمل می‌کند. انسولین به زیر پوست تزریق می‌شود. جذب توسط هم عضله و هم سلول‌های چربی آغاز شده و در همان زمان به طرف کبد سیگنال می‌فرستد تا تولید قند را کاهش دهد و یا متوقف کند.»

کتاب «دیابت و زندگی» در ۳۱۸ صفحه به شمارگان پانصد نسخه و به قیمت شانزده‌هزار تومان از سوی انتشارات گلبرگ به چاپ رسید.

۱۰۱ نکته برای تغییر رفتار در آموزش دیابت
کتاب «۱۰۱ نکته برای تغییر رفتار در آموزش دیابت» از مجموعه کتاب‌های انجمن دیابت آمریکا است که نویسنده در این کتاب، ۱۰۱ نکته در قالب سولات و تجربه‌های خود از برخورد با بیماران دیابتی آورده است.

تالیف این کتاب را رابرت‌ام.اندرسون برعهده داشته همچنین توسط سیدمسعود ارزاقی، محمدیوسف مهجوری، محمد قهرمانی‌خرم ترجمه شده است.

در نکته ۴۴ کتاب «۱۰۱ نکته برای تغییر رفتار در آموزش دیابت» می‌خوانیم: «دیابت یک بیماری خانوادگی است. تغییر در برنامه غذایی می‌تواند بر کل خانواده تاثیر بگذارد، و صرف وقت برای ورزش می‌تواند گهگاهی سبب دور شدن از خانواده شود. به‌علاوه تشخیص دیابت می‌تواند برای اعضای خانواده وحشتناک باشد. ممکن است آنها احساس درماندگی، ناامیدی و خشم کنند. هنگامی که مشاهده می‌نمایند عزیزان مبتلا به دیابتشان کارهایی می‌کنند که به نظر آنها برای مراقبت از دیابت و سلامتی طولانی مدت مضر است،معمولا دچار اضطراب می‌شوند.»

کتاب«۱۰۱ نکته برای تغییر رفتار در آموزش دیابت» در ۱۵۲ صفحه به شمارگان یک‌هزار جلد و به قیمت ۱۵ هزار تومان از سوی انتشارات نوآوران‌سینا روانه بازار کتاب شد.  /ص

ایبنا

دیدگاه بینندگان
  • sara

    تاریخ : ۱۷ - بهمن - ۱۳۹۶

    خیلی قشنگ بود مطلبتون


    پاسخ

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين