امروز : پنج شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ - ۱۳:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

روایت زندگی و مرگ در کتاب «خزان برگک»

«‌خزان برگک» عنوان کتابی است به قلم لئوبوسکالیا که از زبان و نگاه یک برگ کوچک به بیان پدیده‌ زندگی، مرگ و چرایی آن‌ها می‌پردازد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون؛ «‌خزان برگک» عنوان کتابی است به قلم لئوبوسکالیا که از زبان و نگاه یک برگ کوچک به بیان پدیده‌ی زندگی، مرگ و چرایی آن‌ها می‌پردازد.

این کتاب با ترجمه‌ی «رباب فرهنگ» نخستین بار در سال ۱۳۷۲ چاپ شده است؛ هم‌اینک انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «خزان برگک» را با ویرایش و قطعی متفاوت وارد بازار کتاب کرده است.

این داستان که جزو آثار فلسفی محسوب می‌شود درباره‌ی زندگی «برگک» است که جوانه‌ی کوچکی است. او با برگل که بزرگ‌ترین برگ روی درخت است دوست می‌شود و زندگی خود را در کنار او سپری می‌کند. برگل به او درباره‌ی هدف‌ها و وظایف زندگی توضیح می‌‌دهد تا این‌که با رسیدن فصل پاییز اتفاق‌های جدیدی رخ می‌دهد.

لئوبوسکالیا در این کتاب به زبانی ساده به شرح مراحل زندگی تا مرگ پرداخته و به مخاطب درباره‌ی مرگ و دلایل آن توضیح‌هایی می‌دهد: «برگک متوجه شد که برگ‌های دیگر پی در پی فرو می‌افتند. فکر کرد که باید نوبت آنها فرا رسیده باشد. او دید بعضی از برگ‌ها را باد ضربه‌ای می‌زند و فرو می‌اندازد، اما برگ‌های دیگر خود به آرامی فرو می‌افتند.»

تصویرگری این کتاب را ایرج خانباباپور بر عهده داشته است. کتاب با شمارگان ۵هزار و در ۲۴ صفحه منتشر شده و مناسب کودکان گروه سنی «ج» (۱۰ تا ۱۲ سال) است و ۲هزار و ۱۰۰ تومان قیمت دارد./ص

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين