امروز : یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۲:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کولرهای گازی در چادر حجاج ایرانی در عرفات مستقر می‌شود

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان با بیان اینکه چادرهای اسکان زائران ایرانی در عرفات تغییر پیدا کرده است، گفت: تصمیم گرفتیم تا چادرهای منطقه عرفات را مرتفع‌تر کرده و کولرهای آبی چادر‌ها را به کولر گازی تبدیل کنیم.

به گزارش بابل نوین، غلامرضا رضایی با حضور در منطقه منا ضمن بازدید از روند برپایی چادرهای زائران ایرانی حج تمتع ۹۶ درباره آخرین اقدامات صورت گرفته برای تسهیل امور حجاج ایرانی در عرفات و منا اظهار کرد: همه ساله در موسم حج در سرزمین عرفات از چادرهای سنتی استفاده می‌شد ضمن اینکه چند سالی بود که از کولرهای آبی برای خنک کردن درون چادر‌ها بهره می‌بردیم.

وی ادامه داد: با توجه به گرمای شدید هوا در ایام حج تمتع، تصمیم گرفتیم تا چادرهای منطقه عرفات را مرتفع‌تر کرده و کولرهای آبی چادر‌ها را به کولر گازی تبدیل کنیم که این تغییرات مورد توجه قرار گرفت.

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان تصریح کرد: چادرهای جدید در حال حاضر نصب شده و سایر برنامه‌ها نیز با سرعت در حال انجام است.

رضایی به وضعیت چادرهای منطقه منا اشاره کرد و گفت: چادرهایی در این منطقه از قبل نصب شده بود، اما برخی بازنگری‌ها نسبت به نواقص و خدمات در این منطقه انجام گرفت و تمامی کولرهای چادرهای حجاج نیز تعویض و کولرهای جدید جایگزین آن‌ها شد.

وی افزود: نصب کولرهای جدید به این دلیل است که حجاج در گرمای حدود ۵۰ درجه‌ای آرامش داشته باشند و از هوای مطبوع بهره ببرند.

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان تصریح کرد: با توجه به اینکه عرفات و منا شرایط سختی را دارد، اما سعی شده که یک امکانات نسبی برای زائران فراهم شود که شاهد آن نیز خواهیم بود.

به گفته رضایی، نصب کولرهای جدید و سایر امکانات ذکر شده در سرزمین عرفات و منا انجام گرفته و برای ایام حج مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

امسال بیش از ۸۶ هزار نفر از زائران کشورمان در فاصله مرداد تا شهریور ماه برای به جا آوردن اعمال حج تمتع عازم عربستان سعودی خواهند شد./ص

خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين