امروز : شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۵:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
گیتی خامنه:

هنر قصه‌گویی بهترین راه ارائه آموزش‌های معنوی است

مجری برنامه‌های کودک تلویزیون اظهار کرد: بهترین راه ارتباط و ارائه آموزش‌های عاطفی، اجتماعی، معنوی و فلسفی، هنر قصه‌گویی است.

به گزارش بابل نوین، گیتی خامنه، مجری برنامه‌های کودک تلویزیون در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، اظهار کرد: کودکان وقتی در مسیر داستان و قصه قرار می‌گیرند، ناخودآگاه دوست دارند خط جذاب قصه را دنبال کنند که همین پیگیری فرصتی بهتر برای استفاده از عالم قصه‌گویی می‌شود.

این مجری برنامه‌های کودک تلویزیون افزود: قصه‌گویی در فرهنگ سنتی و ایرانی ما ریشه بسیار کهنی دارد، پس بهتر است که ما بخش مهمی از آموزه‌های تربیتی کودکان را مثل گذشته‌ها از طریق دوست داشتنی‌های آنها مثل قصه‌گویی آموزش دهیم.

خامنه اظهار کرد: معتقدم بهترین راه برای ارتباط و ارائه آموزش‌های مهم در زمینه‌های عاطفی، اجتماعی، معنوی و فلسفی به کودکان همین هنر قصه‌گویی است، چون کودکان با دقت داستان را از اول تا انتها گوش می‌دهند و همین پیگیر بودن آنان روشی برای ارائه آموزش‌های مهم است.

وی تأکید کرد: قصه‌گو از نظر من کسی است که منتقل کننده زیباترین مفاهیم، باصفاترین ادبیات و دلچسب‌ترین آموزش‌ها به شنوندگان است و همین ویژگی‌ها باعث می‌شود حتی قصه‌گوها هم در ذهن مردم به اندازه قصه، جذاب و ماندگار باشند.

خامنه در پایان با بیان اینکه عالم عمیق قصه‌گویی بین مادر و کودک باعث می‌شود ارتباط عمیق عاطفی و آموزشی بین دو نسل برقرار شود، تصریح کرد: به همین دلیل است که حضور مادران در جشنواره «مادران قصه‌گو» از اهمیت بسیاری برخوردار است و امیدوارم مادران از شرکت کردن در آن استقبال کنند

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين