امروز : دوشنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۹:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آخرین گام برای نجات شطرنج ایران

به گزارش بابل نوین، مسئولان فدراسیون شطرنج درحال رایزنی برای زمان گرفتن از فدراسیون جهانی برای پرداخت بدهی‌های خود هستند.

برگزاری مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان در تهران اگرچه موفقیت بزرگی در تاریخ ورزش ایران و به خصوص در بخش بانوان بود و حتی تاثیرات سیاسی و فرهنگی بزرگی هم به همراه داشت، اما شطرنج ایران را به خاطر مسائل مالی و بدهی به فدراسیون جهانی با حاشیه‌های زیادی همراه کرد که حتی تا پای تعلیق فدراسیون کشورمان هم پیش رفت.

مسئولان وزارت ورزش قول داده بودند تا کمک کنند که فدراسیون ایران دچار تعلیق نشود و گفته شد که مثل شیر پشت فدراسیون هستند، اما شطرنج ایران تنها تا فردا فرصت دارد. در این مدت کوتاه هیچ اتفاق مثبتی رخ نداده و ظاهراً هم رخ نمی‌دهد. به همین دلیل مهرداد پهلوان‌زاده مذاکراتش را با مسئولان فدراسیون جهانی آغاز کرد تا بتواند از آنها زمان بیشتری بگیرد.

با وجود اینکه مسئولان فدراسیون جهانی بسیار از ایران دلخور هستند، اما به نظر می‌رسد با پیشنهاد ایران موافقت شود. به احتمال فراوان مسئولان ایرانی دو هفته زمان خواهند داشت تا بدهی‌های خود را پرداخت کنند وگرنه فدراسیون شطرنج ایران رسماً تعلیق خواهد شد./م

منبع: فارس
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين