امروز : یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۹:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پست ولایتی به مناسبت قطعنامه ۵۹۸

ولایتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: در عکس، اینجانب (علی اکبر ولایتی) به همراه جناب آقایان دکتر روحانی، دکتر ظریف، دکتر حبیبی، دکتر ملکی، ناصری، لواسانی و علی شمس اردکانی.

به گزارش بابل نوین،علی‌اکبر ولایتی وزیر خارجه پیشین و رئیس فعلی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت  قطعنامه ۵۹۸  در صفحه اینستاگرام خود نوشت:  قطعنامه ۵۹۸ در ۳۰ تیرماه ۱۳۶۶ صادر شد و پذیرش آن طی نامه‌ای از سوی رئیس جمهور وقت حضرت آیت الله خامنه‌ای به دکوئیار دبیرکل وقت سازمان ملل متحد اعلام شد و بعد از آن هم ستاد سیاسی و جنگ تحمیلی برای پیگیری مذاکرات و اجرای قطعنامه تشکیل شد که با نظر حضرت امام خمینی (ره) مسئولیت آن بر عهده وزارت امور خارجه بود.

وی ادامه داد: این مذاکرات بسیار فشرده، پیچیده و سخت بود که در تاریخ روابط بین الملل کمتر می‌توان شبیه آن را مشاهده کرد و نکات مورد تاکید جمهوری اسلامی ایران نیز محقق شد که از جمله می‌توان مشخص شدن متجاوز و بازگشت به مرز‌ها را بر شمرد که خوشبختانه با ایثارگری‌ها و رشادت‌های فرماندهان، رزمندگان، شهداء، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و فداکاری‌های ملت بزرگ ایران اسلامی و تلاش و همت صورت گرفته در مذاکرات مزبور اجازه نداد در این جنگ نابرابر که با پشتیبانی بخش عمده جهان از صدام حسین متجاوز تحمیل شده بود، ذره‌ای از خاک میهن اسلامی در دست دشمن باقی بماند و این مهم در تاریخ این مرز و بوم بی همتاست.

ایران اسلامی قدردان شهداء و ایثارگران انقلاب، جنگ تحمیلی و امروز مدافعان حرم و همه دلسوزان کشور در حفظ امنیت، صلح، اقتدار و آرامش این مرز و بوم بوده و هست.

در عکس: اینجانب(علی اکبر ولایتی) به همراه جناب آقایان دکتر روحانی، دکتر ظریف، دکتر حبیبی، دکتر ملکی، ناصری، لواسانی و علی شمس اردکانی./م

ولایتی و روحانی پشت میز مذاکره+عکس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين