امروز : یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۲۰:۱۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سارا عبدالملکی:مجموعه ورزش ما را تنها نگذاشت

به گزارش بابل نوین، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در دیدار با بانوی ورزشکاری که به دلیل تصادف رانندگی با مشکل حرکتی مواجه شده است، تاکید کرد همانطور که از بدو وقوع حادثه در سال ۹۴ کنار این ورزشکار بودیم، همچنان به حمایت‌ها ادامه خواهیم داد.

سارا عبدالملکی بانوی ورزشکار رشته راگبی اواخر سال ۹۴ دچار حادثه شدید تصادف رانندگی شد و از ناحیه مهره‌های هفتم و هشتم ستون فقرات و نخاع دچار آسیب دیدگی شدید شد، بلافاصله پس از وقوع این حادثه و بنا به تاکید وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون پزشکی ورزشی حمایت از این بانوی ورزشکار را در دستور کار خود قرار داد.

با وجود این، به دلیل طولانی شدن سیر درمان عبدالملکی، سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان در روزهای گذشته مجددا از فدراسیون پزشکی ورزشی خواست روند درمان این بانوی ورزشکار را پیگیری کند.

در همین راستا ظهر امروز چهارشنبه (۲۸ تیرماه) دکتر غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در دفتر ریاست این فدراسیون پذیرای این بانوی ورزشکار و مادرش بود. در این دیدار که محمد بنی‌جمالی سرپرست امور دبیری فدراسیون نیز حضور داشت، نوروزی با اشاره به حمایت‌هایی که فدراسیون پزشکی ورزشی از ورزشکاران انجام می‌دهد، تاکید کرد که حمایت از عبدالملکی ادامه خواهد داشت.

وی پس از آنکه از نزدیک در جریان روند درمان و خواسته‌های درمانی عبدالملکی قرار گرفت، اطمینان داد که در ادامه پروسه درمان، فدراسیون پزشکی ورزشی یاریگر این ورزشکار خواهد بود و ادامه مداوای دست او در درمانگاه فدراسیون پزشکی ورزشی زیر نظر فوق تخصصان دست این فدراسیون، انجام خواهد شد.

* مجموعه ورزش ما را تنها نگذاشت

در حاشیه این دیدار مریم ابوترابیان، مادر سارا عبدالملکی با اشاره به سیر درمان دخترش گفت: خوشبختانه پس از وقوع حادثه شاهد حمایتهای خوب مردم عزیز کشورمان بودیم و از طرفی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی ورزشی ما را تنها نگذاشتند و هزینه‌های درمان سارا از این دو طریق پرداخت شد.

وی با اشاره به پیگیری پروسه درمان عبدالملکی، اظهار امیدواری کرد که با ادامه حمایتها و پیگیری پروسه درمان در نهایت فرزندش سلامتی خود را به دست آورد. خوشبختانه او از روحیه و انگیزه خیلی خوبی برخوردار است و امیدواریم بتواند روزی به میدان ورزش هم بازگردد.

* می‌خواهم به ورزش برگردم

همچنین سارا عبدالمکی در این خصوص با تقدیر از همراهی مردم و مجموعه ورزش کشور، تصریح کرد: ۳ هدف و آرزو را دنبال می‌کنم در وهله اول امیدوارم با پیگیری درمانم بتوانم سلامتی کامل خود را به دست آورده و به زندگی عادی برگردم، هدف دومم بازگشت به ورزش قهرمانی است و هدف سومم ادامه تحصیل.

او گفت: چشم امید خیلی‌ها به سرنوشت من است؛ کسانی که ماه‌ها از ضایعه نخاعی آنها گذشته و پیشرفت بسیار کمی در درمان خود داشته‌اند. امیدوارم با ادامه پیشرفت و بهبودی من همه آنهایی که دچار ضایعه نخاعی شده‌اند، روز به روز شرایط بهتری داشته باشند.

عبدالملکی یادآور شد: در حال حاضر با توصیه دوستانم به ورزش پرتاب نیزه با ویلچر روی آورده‌ام و از طرفی با توجه به شرایط فیزیکی دست‌هایم می‌گویند می‌توانم در قایقرانی هم موفق باشم. با وجود این تمرکز اصلی‌ام روی پیگیری درمان است و امیدوارم حاصل حمایتهای مردم خوب کشورم، مجموعه ورزش و بویژه فدراسیون پزشکی ورزشی بازیابی سلامتی‌ام باشد./م

منبع: فدراسیون پزشکی ورزش

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين