امروز : سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۹ - ۱۴:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
حجت‌ الاسلام و المسلمین حاج شیخ عبدالحسین معزی :

پزشکان باید حج عمره به جای آورند

به گزارش بابل نوین، حجت‌ الاسلام و المسلمین حاج شیخ عبدالحسین معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در همایش حج پزشکان که امروز(پنج‌شنبه) برگزار شد، با اشاره به فضیلت خدمت رسانی به زائران حج توسط پزشکان مرکز پزشکی حج و زیارت اظهار داشت: مسئولیت خدمت رسانی به حجاج ایرانی در زمینه پزشکی با فضیلت حج سنجیده می‌شود.

وی افزود: در طول مراسم برگزاری حج، پزشکان مرکز پزشکی حج و زیارت باید به جای حج تمتع، حج عمره انجام دهند تا فرصت برای خدمتگزاری به زائران را داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین معزی با اشاره به فضیلت خدمت رسانی به زایران اظهار داشت: مسئولیت خدمت رسانی به حجاج با فضیلت حج عجین شده است و پزشکان باید با کلام نیک و مهرورزی به زائران کمک کنند.

وی با بیان اینکه ممکن است ترس تمام زائران را به دلیل غربت و دوری از وطن فرا گیرد، افزود: اگر سعودی‌ها توانایی پذیرایی مناسب از حجاج را نداشته باشند این وظیفه پزشکان مرکز پزشکی حج و زیارت است که به زائران خانه خدا دل گرمی لازم را دهند و از بروز ترس در آن ها جلوگیری کنند.

حجت الاسلام و المسلمین معزی تصریح کرد: پزشکان اگر بخواهند حج واجب را انجام دهند از خدمت رسانی به حجاج باز می‌مانند، پس باید سعی کنند بیشتر وقت خود را صرف کمک رسانی به زائران کنند و حج عمره به جای آورند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين