امروز : پنج شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۹ - ۱۵:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

واکنش احساسی کدخدایی نسبت به فوت کاسه‌ساز

به گزارش بابل نوین، سخنگوی شورای نگهبان در پی درگذشت حبیب‌الله کاسه‌ساز متنی با عنوان «ماموریتی برای آخرت» در کانال تلگرامی خود منتشر کرد.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در کانال تلگرامی خود نوشت:«خبر‌ها بود کاسه‌ساز چون پروانه‌ای در مه، ماموریت خود را در تهران به پایان برد و با نظام از راست در چشم باد حرکت کرد و سر انجام با اخراجی‌ها از این دنیا خارج شد تا همه این ها سرمایه ای باشند برای سرای آخرت، جایی که پرواز را در بهشت تمرین خواهد کرد».

حبیب‌الله کاسه‌ساز چندی پیش به‌علت سرطان معده به بیمارستان بقیهالله اعظم(عج) مراجعه کرد و به‌خاطر شدت سرطان معده وی به‌طور کامل از بدنش خارج شد.

مرحوم حبیب‌الله کاسه‌ساز متولد ۱۳۴۱ در تهران است، وی فارغ‌التحصیل رشته‎ فیلمنامه‌نویسی از دانشکده‎‎ سینما و تئاتر دانشگاه هنر است. کاسه‌ساز بازی در فیلم‌هایی چون «پرواز در نهایت» (۱۳۶۹)، «هور در آتش» (۱۳۷۰)، «آخرین مرحله» (۱۳۷۴) و کارگردانی فیلم «کارناوال مرگ» (۱۳۸۷) را در کارنامه‌‎ هنری‌اش دارد. این هنرمند، تهیه‌کنندگی فیلم‌هایی نظیر: «پرنده‎باز کوچک» (۱۳۸۰)، «او» (۱۳۸۲)، «پروانه‌ای در مه» (۱۳۸۴)، «اخراجی‌ها ۱ و ۲» (۸۷ ــ ۱۳۸۵)، «نظام از راست» (۱۳۸۷)، «مأموریت تهران» (۱۳۸۹) و … همچنین، مجموعه‌‎های «در چشم باد» (۸۷ ــ ۱۳۸۲) و «فوق‌سری» (۱۳۹۳) و … را به‌عهده داشته است. وی به‌عنوان مجری طرح، مدیر تولید، مدیر تدارکات و سرمایه‌گذار نیز سابقه‎ فعالیت دارد. از جمله سوابق اجرایی کاسه‌ساز، می‌توان به مدیریت تولید و پشتیبانی امور سینمایی وزارت ارشاد، مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، عضویت در هیأت مدیره‎ انجمن سینمای جوان ایران، عضویت در شورای عالی جوانان و عضویت در هیأت‌ مدیره‎ شهرک سینمایی دفاع مقدس، دبیری جشنواره فیلم پلیس و … اشاره کرد.

مرحوم حبیب‌الله کاسه‌ساز، تهیه‌کننده، بازیگر و مجری طرح سینما و تلویزیون، در آثاری همچون سریال تلویزیونی «در چشم باد»، فیلم سینمایی «اخراجی‌ها» و فیلم سینمایی «اخراجی‌ها ۲» فعالیت داشته است.

معده وی بر اثر بیماری سرطان معده به‌طور کامل از بدنش خارج شد و چندین مرتبه تحت شیمی‌درمانی قرار گرفت.

بدن مرحوم کاسه‌ساز بعد از آخرین شیمی‌درمانی بسیار ضعیف شد که این موضوع وی را راهی آی‌.سی.یو. کرد. در آی‌.سی.یو. سرطان در بدنش متاستاز (پیشروی) کرد که این موضوع باعث فوت وی شد./م

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين