امروز : شنبه, ۹ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۹ - ۱۶:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سفیر سابق ایران در لبنان:

کنترل صهیونیست‌‌ها بر مسجدالاقصی خلاف قطعنامه‌های سازمان ملل است

به گزارش بابل نوین، احمد دستمالچی سفیر سابق ایران در لبنان با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی در نصب گیت‌های الکترونیکی در محوطه مسجدالاقصی و اقدامات اخیر آنان در ممانعت از ورود نمازگزاران فلسطینی مسجد عنوان کرد: رژیم صهیونیستی در اقدامات اخیرش گام بسیار بلندی را برای در اختیار گرفتن کنترل مسجدالاقصی برداشته است.

سفیر سابق ایران در لبنان با بیان اینکه صهیونیست‌ها بدون هماهنگی با علمای متولی مسجد الاقصی درهای این مکان مقدس را بستند و کلیدهای ورودیش را هم از آنان گرفتند، افزود: رژیم صهیونیستی همچنین افرادی که از طرف اداره اوقاف اردن مسئول نگهداری مسجد الاقصی بودند را برای اولین بار از مسئولیتشان خلع و سربازان خود را جایگزین آنان کردند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی در تلاش است تا کنترل مسجدالاقصی را مانند حرم ابراهیمی الخلیل بر عهده بگیرد و این موضوع برخلاف تمام قطعنامه‌های سازمان ملل و گامی اساسی برای سیطره بر این مسجد است.

دستمالچی با اشاره به سکوت جامعه عربی در قبال اقدامات اخیر صهیونیست‌ها در بیت‌المقدس بیان داشت: متاسفانه امروزه دولتهای عربی در بدترین شرایط ممکن به سر می‌برند و به جای اینکه فریاد و اعتراض خود را بلند کنند با صهیونیستها همسو شده‌اند و به سرکوب مقاومت می‌پردازند.

سفیر سابق ایران در لبنان با اشاره به اینکه کشورهای عربی در بدترین حالتی هستند که در طول سالیان گذشته به آن دچار شده‌اند و تن به ننگ و ذلت داده‌اند، خاطرنشان کرد: اگرچه مردم جهان عرب و اسلام روزبه روز بیدارتر می‌شوند، اما این سکوتها روزی تبدیل به فریادها علیه خودشان خواهد شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين