امروز : سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ - ۹:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مصباحی مقدم:

تفکیک وزارتخانه‌ها با سیاست‌های رهبری در حوزه مدیریتی کشور مغایرت دارد

به گزارش بابل نوین، غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره تفکیک وزارتخانه ها اظهار داشت: دولت قبلی با هدف کوچک سازی دست به ادغام وزارتخانه ها زده بود، بر این اساس مطابق این برنامه لایحه ای به مجلس شورای اسلامی ارائه شد اما به نظر می‌رسد به شکل شایسته این امر محقق نشده است.

وی افزود: وزارتخانه ها نیازمند یک چابک سازی واقعی هستند به این معنا که دستگاه های موازی در یک مجموعه ادغام شده و از تعداد پست های مدیریتی کاسته شود اما در دولت قبل این امر محقق نشد و تنها هزینه های عمومی کشور بالا رفت.

مصباحی مقدم تصریح کرد: دولت فعلی به جای آن که طرح نیمه تمام دولت قبل را به مرحله تکمیل برساند لایحه تفکیک وزارتخانه ها را ارائه داده و این گونه تنها هزینه های عمومی کشور را بالا می‌برد به این دلیل که برای انجام چنین کاری باید ساختارهای جدیدی تعریف شده و مدیران افزایش پیدا کنند که این مسئله مغایر روح سیاست هایی است که از سوی مقام معظم رهبری به منظور مدیریت کشور ابلاغ شده است.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با بیان این مسئله که اجرایی شدن این طرح با هدف چابک سازی دولت مغایرت دارد خاطر نشان کرد: به جای طرح چنین مسائلی باید پروژه ادغام وزارتخانه ها به صورت جدی در دستور کار دولت دوازدهم قرار بگیرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين