امروز : سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ - ۱۲:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش ۲۲ هزار نفری زائران نسبت به سال ۹۴/ ۵ هزار کارگزار در حج ۹۶ آموزش دیده اند

به گزارش بابل نوین، علی مرعشی رئیس مرکز بزشکی حج و زیارت هلال احمر صبح امروز در همایش کادر بیمارستانی حج تمتع ٩۶ با اشاره به اینکه امسال تغییراتی در مرکز حج بزشکی صورت گرفته، اظهار کرد: با توجه به فاجعه منا در سال ۹۴، امسال تغییرات زیادی در مرکز بزشکی انجام داده ایم.

وی با بیان اینکه آسیب شناسی‌های فراوانی انجام داده ایم، ادامه داد: آموزش‌های لازم را در خصوص مدیریت بحران برای مسئولان ستادی و کادر بزشکی برگزار کردیم.

وی در ادامه افزود: آموزش‌های لازم در زمینه‌های مختلف برای ۵ هزار کار گزار حج ۹۶، برگزار شده است.

مرعشی با اشاره به مشکلات حج امسال گفت: سفر حج امسال علی رغم تمام امکاناتی که وجود دارد سفر سختی است چراکه هماهنکی‌ها در مدت زمان کوتاهی انجام شده است.

وی در ادامه افزود:امسال متوسط اقامت زائران ۴۰ روز است، بنابراین کادر پزشکی مدت زمان بیشتری در عربستان هستند.

مرعشی با اشاره به اینکه کادر بزشکی تا بایان زمان حج در عربستان باید حضور داشته باشند گفت: در ۵۵ روزی که کادر بزشکی در عربستان باید حضور داشته باشند هیج عذری برای بازگشت به ایران طبق قوانین عربستان بذیرفته نیست.

وی با اشاره به افزایش تعداد زائران در حج تمتع٩۶ بیان کرد: در سال٩۴ تعداد۶۴ هزار زائر به عربستان اعزام شدند اما امسال با افزایش ٢٢ هزار نفری زائران ، تعداد ان ها به ٨۶ هزار نفر رسیده است.

مرعشی با اشاره به اینکه بزشکان خالصانه باید به زائران خدمت رسانی کنند تصریح کرد: پزشکان در سرزمین وحی جدا از جایکاه و مقامی که در ایران دارند به حجاج و درماندکان کمک کنند تا اجر بیشتری نصیبشان بشود.

وی در ادامه افزود: ممکن است خواسته‌های بعضی از زائران غیر منطقی باشد و به صورت مکرر به درمانگاه‌ها مراجعه کنند ولی پزشکان باید با سعه صدر با آنها برخورد کنند و مراجعه آنها را به حساب اخذ دارو نگذارند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با بیان اینکه برخی پزشکان چندین بار به حج تمتع مشرف شده‌اند، تصریح کرد: پزشکانی که چندین بار به حج تمتع مشرف شده‌اند فقط باید حج عمره را انجام بدهند و تنها پزشکان سال اولی می‌توانند حج تمتع به جای آوردند.

مرعشی در پایان تاکید کرد: رفت و برگشت کادر پزشکی به هیچ وجه زودتر از تاریخی که قبلا در مورد آن صحبت شده است انجام نمی‌شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين