امروز : یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ - ۱۲:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
حسین شیخ‌الاسلام:

حضور آمریکا در عراق برای مبارزه با داعش دروغی بیش نیست

به گزارش بابل نوین، حسین شیخ‌الاسلام مشاور وزیر امور خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا آمریکایی‌ها علاوه بر سنگ اندازی‌ها در نبرد با تروریسم در عراق و آزادسازی موصل باز هم قصد ماندن در عراق را دارند، اظهار داشت: این موضوع یکی دیگر از تجاوز‌ها و دروغ‌های آمریکا است.

مشاور وزیر امور خارجه با بیان اینکه آمریکا طمع به ثروت و موقعیت استراتژیک منطقه را پشت چهره دروغین خود مخفی کرده است، افزود: آمریکایی‌ها به اعتراف خود بوجود آورنده داعش هستند و به میل خودشان به منطقه آمده‌اند که داعش را از بین ببرند، بنابراین ایجاد داعش برای حضور دوباره آن‌ها در منطقه بود.

وی افزود: داعش که تشکیلاتی گسترده و حکومت خود خوانده وسیع شکل داده بود اکنون در عراق و سوریه به دست مدافعان حرم در آستانه نابودی است بنابراین بهانه‌ای برای حضور آمریکایی‌ها وجود نخواهد داشت.

شیخ‌الاسلام ابراز داشت: اگر تصمیم آن‌ها مقابله با تروریسم بود با نابودی داعش از منطقه می‌رفتند اما ملاحظه می‌شود که این گونه نیست و البته دلیل آن جبران کمبود‌هایی است که با سقوط دست نشانده‌شان صدام حسین برایشان بوجود آمده است.

کارشناس ارشد منطقه غرب آسیا خاطر نشان کرد: امروز آمریکا باید توجه کند که ملت‌های منطقه و عراق ملت ۳۰ سال پیش نیستند و به سرنوشت خود و کشورشان آگاه هستند و خودشان آینده را رقم می‌زنند بنابراین آمریکایی‌ها در منطقه عنصری اضافی و غده‌ای سرطانی هستند.

شیخ‌الاسلام با بیان اینکه آمریکایی‌ها طبق معمول برای دست‌اندازی، منطقه را رها نمی‌کنند یادآوری کرد: ملت دولت و نیروهای نظامی عراق حضور نیروهای ائتلاف آمریکایی را نخواسته و نمی‌خواهند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين