امروز : دوشنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ - ۱۸:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
وزیر امور خارجه روسیه:

پایگاه های آمریکا در سوریه مبنای قانونی ندارد

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد وجود پایگاه های نظامی آمریکا در سوریه مبنای قانونی ندارد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف — وزیر امور خارجه روسیه – امروز (جمعه) در نشستی خبری اعلام کرد وجود پایگاه های نظامی آمریکا در سوریه مبنای قانونی ندارد.

لاوروف گفت پایگاه های نظامی آمریکا در سوریه غیرقانونی هستند.

پیشتر مایک پمپئی، مدیر سازمان سیا در جلسه ای امنیتی در کلرادو گفته بود دلیل اصلی حضور روسیه در سوریه، ایجاد مزاحمت برای آمریکا است.

وی همچنین تاکید کرده بود سندی برای اثبات تلاش های روسیه در جهت پیروزی بر داعش وجود ندارد.

لاوروف تاکید دارد: «من همان زمان شنیدم که حتی آمریکا ده پایگاه نظامی در سوریه دارد، با این اوصاف آقای پمپئی دنبال همان چیزی است که ما هستیم، فقط ابعاد آن بسیار بزرگتر است. یکی از تفاوت های اصلی ما این است که دو پایگاه روسیه بر مبنای توافقات میان دولتی ایجاد شده و وظیفه آنها کمک به مقابله با تروریسمی است که تعداد نیروهای آن هنوز کم نیست. آمریکا به هر صورت پایگاه های خود رابه طور رسمی معرفی نمی‌کند و این پایگاه ها مبنای قانونی ندارند که این مساله هم برای همه روشن است».

وزیر خارجه روسیه افزود: مسکو به درخواست دولت قانونی سوریه به مواضع گروهک تروریستی داعش در سوریه حملاتی انجام داده است. آمریکا و متحدانش نیز عملیات مشترکی در سوریه انجام می دهند؛ اما مجوزی از مقامات سوریه نگرفته اند.

آمریکا و روسیه کانال های ارتباطی در سوریه دارند که هدف آن پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار احتمالی در حین عملیات نظامی در سوریه است./ص

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين