امروز : جمعه, ۲۲ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۶:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هدف آمریکا از تشکیل داعش تضعیف انقلاب اسلامی بود/ سرریز داعش به کشورهای مصر و فلسطین

به گزارش بابل نوین، بخشایش کارشناس مسائل منطقه با اشاره به اقدام آمریکا و کانادا به حذف نام گروه‌های تکفیری تروریستی در سوریه از لیست گروههای تروریستی عنوان کرد: تشکیل گروههای تروریستی داعش، القاعده، جبهه النصره و دیگر گروه‌هایی که آمریکایی‌ها در سوریه از آنان به عنوان تروریست‌های خوب و بد یاد می‌کند همگی ابزاری برای مهار ایران است.

وی با اعتقاد بر اینکه ریشه همه دشمنی‌های واشنگتن با ایران را باید در خصومت آنان با انقلاب اسلامی جستجو کرد، گفت: در طول چهار دهه گذشته همواره سعی کرده از طرق مختلف به جمهوری اسلامی آسیب برساند.

بخشایش اضافه کرد: آمریکایی‌ها معتقدند از زمانی که انقلاب اسلامی بوجود آمد مذهب وارد سیاست شد، عنوان کرد: یکی از عکس‌العمل‌ها به انقلاب اسلامی تشکیل همین گروه‌های تروریستی نظیر داعش و جبهه النصره و…بود.

کارشناس مسائل منطقه بابیان اینکه آمریکایی‌ها با تغییر نام گروههای تروریستی از جبهه النصره به جبهه فتح الشام، هیئت تحریر الشام و …نام آنها را از لیست‌های تروریست‌ها حذف می‌کنند، اما نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به این لیست‌ها اضافه و آن را تحریم می‌کنند، افزود: تمامی این اقدامات در راستای رویارویی انقلاب اسلامی با نظام سلطه قابل بحث و بررسی است و آمریکا هم تا آخرین لحظه در سوریه تلاش می‌کند که داعش مدیریت و کنترل شده را در اختیار داشته باشد تا به اهدافش برسد.

وی با تأکید بر اینکه داعش از بین می‌رود اما باید مراقب تفکر داعشی بود، بیان داشت: هدف اولیه آمریکا از تشکیل داعش تضعیف انقلاب ایران بود و در وافع می‌خواستند با هدایت چنین گروههایی انقلاب ایران را تضعیف کنند.

بخشایش اهداف منطقه‌ای داعش را هم تنها مهار ایران دانست و خاطرنشان کرد: داعش و دیگر گروههای تروریستی می‌خواستند کشورهای عربی را یکی پس از دیگری تسخیر کنند، اما با توجه به شکستشان در عراق و سوریه دیگر قادر به این کار نخواهند بود و در یک پروسه دیگر به کمک آمریکایی‌ها سرریز کشورهای دیگر می‌شوند و احتمال می‌دهم فلسطین و مصر مقصد بعدی آنان باشند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين