امروز : دوشنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۰:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس خانه صنعت و معدن مازندران:

زیرساخت های صادراتی مازندران نقص دارد

رئیس خانه صنعت و معدن مازندران گفت: در زمینه زیرساخت های صادراتی در مازندران نقایص و کمبودهایی وجود دارد.

به گزارش بابل نوین، مجتبی رضوی در اولین جلسه کمیته توسعه صادرات تولیدات صنعتی و معدنی استان مازندران با اشاره به اینکه شناسایی مشکلات و اتخاذ راهکارها برای افزایش صادرات در دستور کار کمیته توسعه صادرات استان مازندران قرار دارد، عنوان کرد: حفظ و نگه داشت وضعیت موجود در صادرات تولیدات مازندرانی در اولویت های این کمیته قرار دارد.

وی با بیان اینکه در کشور نیازمند عزم ملی برای توسعه تجارت خارجی هستیم، افزود: در استان مازندران نیز می توانیم برای توسعه صادرات قدم های خوبی برداریم.

رضوی با بیان مشکلات مازندران در زمینه صادرات اظهار کرد: در زمینه زیرساخت های صادراتی در مازندران نقایص و کمبودهایی وجود دارد. هزینه های حمل و نقل کالا در مازندران بالا است و شرکت های حمل و نقل بین المللی در مازندران وجود ندارد.

وی ادامه داد: هماهنگی خوبی در زمینه صادرات در مازندران وجود ندارد و بعضاً هزینه های اضافی بر محصولات صادراتی تحمیل می شود.

مسئول کمیته توسعه صادرات صنعتی و معدنی استان خاطرنشان کرد: صادرات مازندران نیاز به همفکری و هم اندیشی بیشتر دارد تا شاهد تسهیل در صدور تولیدات ملی باشیم.

وی خواستار توجه به مساله برندسازی در تولیدات مازندران شد و گفت: اهداف دوری را در صادرات مازندران دنبال نمی کنیم. بازار اصلی هدف واحدهای دارای پتانسیل صادراتی، منطقه ای و مربوط به کشورهای همسایه نظیر آسیای میانه و CIS ، حوزه خلیج فارس و خاورمیانه است.

مسئول کمیته توسعه صادرات صنعتی و معدنی استان با بیان اینکه در اکثر کشورها هنوز وابسته های بازرگانی و اقتصادی حضور ندارند،   پیشنهاد کرد؛ فعالان اقتصادی موفق عضو تشکل های بخش خصوصی ب ه عنوان رایزن بازرگانی اقتصادی در کشورهای خارجی فعال شوند./ص

ایسنا

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين