امروز : یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۲:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

لزوم توجه به تکنولوژی های روز دنیا درخودروسازی/در آینده خودروهای هوشمند سهم بیشتری در بازار خواهند داشت

به گزارش بابل نوین، سورنا ستاری معاون فناوری رئیس جمهور در مراسم رونمایی از موتور ملی سه سیلندر اظهار داشت: قرارداد همکاری تولید این موتور قبل از برجام منعقد شده بود و نگرانی هایی برای تحقق آن وجود داشت که اکنون منجر به تولید این موتور شده است.

وی در ادامه افزود: باید به سمت انتقال تکنولوژی های روز دنیا و طراحی حرکت کنیم، چراکه پیشرفت در حوزه فناوری سرعت بسیار بالایی دارد.

ستاری با اشاره به لزوم توجه به خودروهای هوشمند گفت: در گذشته تصور می شد که خودروهای هوشمند و برقی سهم یک تا دو درصدی در بازار خودرو خواهند داشت، اما با ورود”تسلا” پیش بینی ها بر هم خورد و اکنون همه به دنبال ساخت و تولید خودروهای هوشمند هستند.

معاون فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه دیدگاه و ایده متفاوت در تولید به همراه استفاده از تکنولوژی روز دنیا لازمه رسیدن به اهداف است، گفت: اکنون درجهان جاده هایی وجود دارد که خودرو هوشمند بدون توقف شارژ می شود و ما نباید از سرعت فناوری و پیشرفت تکنولوژی جا بمانیم و باید به این سمت حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: بحث تحقیق بر روی خودروهای هوشمند یکی از اولویت های معاونت فناوری ریاست جمهوری است و اکنون هزینه زیادی در استارتاپ ها در خصوص این موضوع در جهان انجام می شود.

ستاری در پایان بیان کرد: خوشحالم از اینکه می بینم یک شرکت خودروسازی داخلی با خارجی ها همکاری تولید و تضمین بازار انجام داده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين