امروز : شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۳:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ترامپ خواستار اعمال فشار نیروی دریایی بر کنگره آمریکا شد

به گزارش بابل نوین،«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، در مراسم رونمایی از ناو هواپیمابر «یو اس اس جرالد فورد» که در پایگاه شهر نورفولک در ایالت ویرجینیا برگزار شد، از اعضای نیروی دریایی این کشور خواست او را در عملی کردن افزایش بودجه دفاعی یاری دهند و با اعمال فشار بیشتر، کنگره آمریکا را به افزایش ۵۴ میلیون دلاری بودجه دفاعی کشور برای سال ۲۰۱۸ متقاعد کنند.

ترامپ در مراسم سخنرانی که باید به مناسبت رونمایی از ناو جدید انجام می‌شد، از فرصت استفاده کرده و به طرح درخواست‌های سیاسی خود پرداخت.

رئیس جمهور آمریکا از ۶ هزار و ۵۰۰ نفری که در مراسم حضور داشتند و بخش عمده آنها را سربازان نیروی دریایی تشکیل می‌دادند، خواست مقابل کنگره بایستند. وی اظهار داشت: اشکالی ندارد اگر کمی از شما کمک بخواهم، بیایید به نمایندگان کنگره و سناتورها آنچه را که می‌خواهیم بگوییم و مطمئن باشیم به نتیجه خواهیم رسید. علاوه بر این شما می‌توانید از سناتورها بخواهید برای دریافت خدمات درمانی به شما اطمینان دهند.

ترامپ در ادامه، طرحی را که در سال ۲۰۱۱ تصویب شد و به موجب آن بخش‌هایی از هزینه‌های ارتش کاهش یافت را مورد نکوهش قرار داد. درخواست‌های سیاسی ترامپ از حاضران در مراسم، یک اقدام نامتعارف در مراسم‌ نیروی دریایی آمریکا به حساب می‌آید.

واشنگتن‌پست در این باره نوشت: درخواست ترامپ از ارتش و نیروی دریایی می‌تواند اینطور برداشت شود که رئیس جمهور به دلیل فرماندهی کل قوا در حال دستور دادن به نیروهای مسلح است و درخواست وی برای ایستادن مقابل کنگره یک الزام است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين