امروز : شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۷:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امیر کربلایی زاده:

امیدوارم خانه استندآپ کمدی بنا شود

به گزارش بابل نوین، امیر کربلایی‌زاده بازیگر تئاتر،‌ سینما و تلویزیون پیرامون اجرای خنداننده شو در برنامه تلویزیونی خندوانه گفت: تا به اینجای کار همه بچه‌ها خیلی خوب براساس صحبت‌های مربیان پیش آمدند و امیدوارم روزی فرآیند استندآپ کمدی با استقبال مردم غنی‌تر شود و از سوی هنرمندان به شکل جدی‌تری به اجرا در بیاید.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر رشته‌ای به عنوان استندآپ کمدی در بین شاخه‌های تحصیلی هنر نمایشی نداریم، اظهار داشت: من از سال ۱۳۹۰ به دنبال این هستم رشته نمایشی استندآپ کمدی را مانند دیگر رشته‌های هنر نمایشی در فضای جشنواره بین المللی فجر به روی صحنه بیاورم. در جلسه‌ با فرهاد مهندس پور دبیر جشنواره بین المللی تئاتر فجر هم مطرح کردم،‌ اما نشد.

بازیگر «نمایش ننه دلاور» در خصوص اجرای موفق خنداننده شو بیان کرد:‌ قطعا برنامه‌ای مانند خندوانه می‌تواند در گسترش استندآپ کمدی موثر باشد. استندآپ کمدی چالش ها و رفتارهای غلط را با زبان طنز بیان می‌کند.

کربلایی‌زاده در خصوص اجرای مسابقه خنداننده شو در خندوانه افزود: فصل اول خنداننده شو را اجرا کردم و چون ادامه کار با اجرای نمایش صعود مقاومت پذیر آرتور و اویی در کیش تداخل داشت، رامبد جوان صلاح دید احسان کرمی عهده‌دار اجرای خنداننده‌شو شود.

وی در خصوص نقد استندآپ کمدی به اتفاقات روز جامعه افزود: ما نیاز داریم به اینکه جنبه عمومی مردم را بالا ببریم و استندآپ کمدی در این راستا می‌تواند گزینه مناسبی برای به چالش کشیدن رفتارهای سیاسی،‌ فرهنگی و اجتماعی و …. باشد.

کربلایی زاده در پایان خاطرنشان کرد: اجرای همه بچه‌ها را دوست داشتم اما اجرای رضا بهمنی از نظر نقد اجتماعی خیلی نزدیک تر به فرآیند استندآپ کمدی بود. همه بچه ها تلاش خود را کردند و به خوبی در خندوانه ظاهر شدند. امیدوارم که استعدادهای بیشتری را بتوانیم در این امر جذب کنیم و مانند دیگر هنرها جشنواره و یا خانه استنداپ کمدی داشته باشیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين