امروز : سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۱۰:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های «بزچفت» بابل مهار شد

قریب به یک هکتار از جنگل‌های بزچفت منطقه جنگلی بابلکنار در آتش‌سوزی گسترده سوخت و در نهایت توسط آتش‌نشانی بابل این حریق مهار شد.‌


به گزارش بابل نوین،  ایرج محمدجانی معاونت عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل اظهار کرد: در پی تماس مردمی ساعت ۱۵:۱۰ روز یک‌شنبه اول مرداد با سامانه ۱۲۵ آتش‌سوزی جنگل بزچفت در بابلکنار گزارش شد و بلافاصله اعزام سه اکیپ عملیاتی از ایستگاه‌های شماره یک و دو در دستور کار ستاد فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به گستردگی حریق چهار تانکر حمل آب از سازمان سیمامنظر و فضای سبز شهرداری بابل و یک خودرو از شهرداری مرزیکلا جهت آبرسانی نیز به محل آتش سوزی اعزام شدند.

معاونت عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل ادامه داد: آتش‌نشانان طی چهار ساعت عملیات سخت و طاقت‌فرسا موفق شدند حریق را مهار کنند ولی بیش از یک هکتار از جنگل‌های پارک جنگلی بزچفت در این آتش‌سوزی سوخت.

وی تصریح کرد: در این عملیات علاوه بر سوختن درختان و از بین رفتن مراتع، چهار میلیون تومان نیز خسارت به تجهیزات سازمان وارد و بیش از ۵۰ هزار لیتر آب در جریان اطفای آتش مصرف شد.

محمدجانی در پایان با اشاره به احتمال عمدی بودن حادثه گفت: علت آتش‌سوزی در حال حاضر نامعلوم است اما احتمال عمدی بودن این حادثه وجود دارد، البته در پی گرمای هوا و افزایش حضور مردم در مناطق جنگلی و مرتعی احتمال وقوع آتش‌سوزی بیشتر می‌شود، شهروندان دقت کنند که شش هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی مازندران یک ماه گذشته در آتش سوخت که بیشترین عامل آتش‌سوزی در این مناطق عامل انسانی و خاموش نکردن آتش توسط گردشگران یا شکارچیان بود.

.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين