امروز : یکشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۱۴:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

گوشت گوسفندی گران شد / مذاکره با ۳ کشور اروپایی برای واردات

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه گوشت گوسفندی دوباره گران شده از مذاکره با کشورهای استرالیا، رومانی و نیوزلند برای واردات گوشت به کشور خبر داد.

به گزارش بابل نوین،به نقل از اتاق اصناف تهران، علی اصغر ملکی درباره آخرین وضعیت بازار گوشت گوسفندی اظهار داشت: قیمت این کالا حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان افزایش یافته و در حال حاضر هر کیلوگرم شقه بدون دنبه عرضه به مغازه دار بین ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه مغازه داران نیز با ۱۰ الی ۱۲ درصد سود این کالا را عرضه می‌کنند، افزود: قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه عرضه به مصرف کننده بین ۴۱ تا ۴۲ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره دلایل گرانی گوشت گوسفندی در بازار، اضافه کرد: کمبود دام یکی از دلایل این امر است و با توجه به ایام و اعیاد پیش رو تولیدکنندگان چندان تمایلی به عرضه دام‌های خود ندارند و کمتر دام هایشان را عرضه می‌کنند.

ملکی با بیان اینکه برنامه ریزی شده طی یک هفته الی ۱۰ روز آینده با واردات گوشت این خلا در بازار پر شود و در قیمت‌ها کاهش ایجاد شود، درباره اینکه چرا با وجود توزیع گوشت‌های وارداتی قیمت این کالا در بازار کاهش نمی‌یابد؟ افزود: کیفیت‌ها مشتری پسند نیست، گوشت‌های آسیانه میانه چندان مورد پسند مصرف کنندگان ایرانی نیستند، زیاد از این نوع گوشت‌ها استقبال نمی‌شود و آن‌ها چندان جذب نمی‌شوند؛ با این حال اگر همین گوشت‌ها هم وارد نمی‌شد معضل ما بیشتر می‌شد.

وی اضافه کرد: در همین راستا برنامه ریزی هایی برای مذاکره با کشورهای استرالیا، نیوزلند و رومانی برای واردات گوشت انجام شده چرا که گوشت‌های این کشور‌ها در جامعه ما شناخته شده‌تر است که درخواست ما نیز این بوده تا تنش بازار گرفته شود./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين