امروز : سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ - ۱۴:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
حافظ ۱۰ ساله کل قرآن:

بیشتر محفوظات من در خانه و با کمک والدینم بوده

به گزارش بابل نوین، حنانه خلفی گفت: تکرار رمز موفقیت در حفظ آیات قرآن است ازاین‌رو کسانی که می‌خواهند در این وادی وارد شوند باید محفوظات خود را تکرار کنند.

به گزارش ایکنا، مراسم میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر در آمفی‌تئاتر مرکزی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین روز گذشته با حضور دختران قزوینی برگزار شد این در حالی است که حنانه خلفی ۱۰ ساله که حافظ کل قرآن کریم است، میهمان ویژه این مراسم بود.
وی که در ۷ سالگی مفتخر به حفظ کل قرآن کریم شده است اظهار کرد: در سن ۴ تا ۵ سالگی روخوانی و روان‌خوانی قرآن را فرا گرفته و از ۵ تا ۷ سالگی به حفظ قرآن پرداختم.
وی افزود: در ابتدا نیم‌صفحه بعد از آن به ترتیب ۱ ، ۲ و در اواخر روزی ۳ صفحه را حفظ می‌کردم تا اینکه در سن ۷ سالگی کل آن را تمام کردم.
این دختر توانمند با بیان اینکه حفظ کردن آیات قرآن آسان است، گفت: در قرآن آمده است «وَ لَقَدْ یَسَّرْنَا الْقُرْآنَ لِلذِّکْرِ فَهَلْ مِنْ مُدَّکِرٍ» ما حفظ قرآن را برای شما آسان قرار دادیم؛ لذا می‌توان به‌راحتی آن را حفظ کرد.
حنانه ۱۰ ساله ادامه داد: من در زمان حفظ هر روز ۵ الی ۷ ساعت برای حفظ آیات زمان قرار می‌دادم و در حال حاضر روزی ۲ الی ۳ جزء را مرور می‌کنم.
وی راه‌های حفظ قرآن را چنین دانست: تکرار رمز موفقیت در حفظ آیات قرآن است ازاین‌رو کسانی که می‌خواهند در این وادی وارد شوند باید محفوظات خود را تکرار کنند.
کوچک‌ترین عضو خانواده قرآنی بیان کرد: در خانواده برادر و یک خواهر دیگرم هم حافظ کل قرآن هستند و خواهر بزرگم نیز حافظ ۱۰ جزء قرآن به زبان عربی و فرانسه است.
این دختر توانا و حافظ قرآن بیشتر محفوظات خود را در خانه و با کمک والدینش عنوان کرد و افزود: برای حفظ قران از تکرار صوت استاد منشاوی و استاد حصری بهره می‌بردم و با حفظ هر کدام از آیات تلاش می‌کردم تا آیات قبل را هم تکرار کنم.
حنانه ۱۰ ساله ادامه داد: بهترین مشوق من خانواده‌ام بود چرا که خواهر و برادرم قبل از من حافظ کل قرآن بودند و در این راه مرا کمک کردند.
خلفی در پایان عنوان کرد: تلاش می‌کنم دوستان خود را به سمت قرآن و حفظ آیات آن دعوت کنم چرا که قرآن نور و هدایت است «إِنَّ هذَا الْقُرْآنَ یَهْدی لِلَّتی هِیَ أَقْوَمُ وَ یُبَشِّرُ الْمُؤْمِنینَ الَّذینَ یَعْمَلُونَ الصَّالِحاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرا»همچنین قرآن شفا و رحمت است «‌وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَهٌ لِلْمُؤْمِنِینَ وَلَا یَزِیدُ الظَّالِمِینَ إِلَّا خَسَارًا» و قرآن ذکر است و دل ها با یاد ان آرام می شود «أَلا بِذِکرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ القُلُوبُ»./م

منبع: ایکنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين