امروز : جمعه, ۲۲ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۵ - ۱۱:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه گتاب:

دیگر دولت به کدام آمریکا می‌خواهد اعتماد کند/ آمریکا جز شرارت اندوخته‌ای ندارد

امام‌جمعه گتاب گفت: سوال جدی این است دیگر دولت به کدام آمریکا می‌خواهد اعتماد کند، به سیاست‌ها، استراتژی‌ها و عمل‌شان که همواره عهدشکنی و خباثت کردند؟


به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور در گفت‌وگو با بلاغ با اشاره به سیاست‌های ددمنشانه آمریکا با وضع تحریم‌های تازه علیه ایران و برخی از کشورها، اظهار کرد: تصویب این تحریم‌های جامع علیه ایران از سوی آمریکا تعجبی ندارد زیرا شرارت و خباثت جزئی از ذات آمریکا و دشمنی علیه ایران از برنامه‌های استراتژیک دشمنان اسلام است.

وی افزود: آمریکا مانند حیوانی است که اگر شرارت نکند می‌میرد، از این رو هیچ جای تعجبی وجود ندارد که کشوری مانند آمریکا همه هستی‌اش حتی نیروی انسانی خود را با خباثت از دیگر کشورها استخدام می‌کند.

امام‌جمعه گتاب ادامه داد: حتی این رویه دشمنی در مراکز علمی آن‌ها از جمله در ناسا دیده می‌شود که نیروی‌های انسانی خلاق کشور ما را جذب کردند، از این منظر هم به‌دنبال عقب نگه‌داشتن ایران از نظر علمی هستند تا خود به بالاترین علم و تکنولوژی برسند و نیروهای سایر کشورها را در خدمت خود بگیرد.

این مسئول با اشاره به دشمنی‌های همیشگی آمریکا علیه ایرانیان، تصریح کرد: باید بگوییم آمریکا جز شرارت هیچ اندوخته‌ای ندارد و در این مدت نزدیک به چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی ایران روزی نگذشته است که اینان با ایران و دوستدارانش دشمنی نکند.

تقی‌پور گفت: مهم‌ترین نکته آن است که ما خودمان در داخل باید به یک جمع‌بندی برسیم و همه مسئولان به‌ویژه کسانی که در حال حاضر سکاندار دیپلماسی ایران هستند باید در قبال آمریکا موضعی واحد بگیرند.

وی با اشاره به وظیفه جدی سیاست خارجه کشور در مقابل این تحریم‌ها افزود: سخن جدی ما با دولت و شخص رییس‌جمهور عمل به سخن امام‌خمینی(ره) که فرمودند “آمریکا شیطان بزرگ است” و مقام معظم رهبری بیان داشتند “آمریکا شیطان کبیر است” باید سرلوحه سیاست خارجی قرار گیرد.

موسس حوزه علمیه سفیران امام‌حسین(ع) گتاب یادآور شد: در قرآن می‌خوانیم که شیطان دشمنی آشکار برای مومنان است، شیطانی که شمشیر را از رو برای مسلمانان می‌بندد و شاهد هستیم که این خوی شیطانی در آمریکایی‌ها وجود دارد.

وی تاکید کرد: در مواجه با این سخنان ما احساس می‌کنیم که دشمنی آمریکا با ایران در دل دولتمردان کم رنگ شده است، اگر دولت به این آیه و سخنان امام‌خمینی(ره) و مقام معظم رهبری توجه کند به بالاترین موفقیت در دوران دولت خود دست می‌یابد.

تقی‌پور تاکید کرد: سوال جدی این است دیگر دولت به کدام آمریکا می‌خواهد اعتماد کند، به سیاست‌ها، استراتژی‌ها و عمل‌شان که همواره عهدشکنی و خباثت کردند، به کدام وعده محقق شده آن‌ها اعتماد می‌کند؟

امام‌جمعه گتاب ادامه داد: مردم نیز در این برهه از پچ‌پچ‌های سیاسی خودداری کنند و به این نکته مهم توجه کنند که نکاتی که رهبری فرمودند در سال‌های گذشته چطور به درستی محقق شد، ایشان فرمودند حتی اگر ما برجام را هم  اجرا کنیم باز به دلایل واهی مانند حقوق بشر و موشکی باز ما را تحریم می‌کنند و امروز شاهد این‌گونه مسائل هستیم.

وی تصریح کرد: در مسئله سند ۲۰۳۰ نیز وضع به همین منوال است که تنها یک امضا مهم نیست بلکه نباید زیربار آموزش‌های جنسی و مفاد انحرافی آن نرویم.

این استاد حوزه علمیه با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی کشور، افزود: مردم بدانند نسخه شفابخش ایران دستور مقام معظم رهبری همان توجه به اقتصاد مقاومتی است، دولت هم نباید متن را به حاشیه ببرد و حاشیه را وارد متن کند و مباحثی مانند مشروعیت ولایت امام‌علی(ع) از سوی مردم و سایر مباحث بیهوده را بیان نکند، بهتر است به وعده‌های انتخاباتی خود بپردازد و وقت خود را تلف نکند.

تقی‌پور پایان گفت: متاسفانه دولت به جای مسائل اصلی تمرکزش بر حاشیه است، در چنین موقعیتی ملت احازه این کار را به دولت ندهد و مطالبه‌گر باشند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين