امروز : پنج شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بیانیه جدید مجلس خبرگان در پایان دومین جلسه مشترک

مجلس خبرگان در بیانیه‌ای تاکید کرد: سپاه پاسداران همواره بایستی به عنوان یک راهبرد و افتخار ملی، پاس داشته شود و نباید وجه المصالحه منافع زودگذر حزبی و جناحی قرار گیرد.

به گزارش بابل نوین، مجلس خبرگان رهبری در پایان دومین نشست مشترک هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌ها بیانیه‌ای صادر کرد:

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مجلس خبرگان رهبری به عنوان قلب تپنده نظام اسلامی و پشتیبان ولایت فقیه بر اساس کلام گهربار حضرت امام (ره) که فرمود: (مجلس خبرگان، تقویت رهبری است) در پایان دومین جلسه مشترک خود بر نکات زیر تأکید می‌نماید:

۱. در آستانه تشکیل دولت دوازدهم، ضمن قدردانی از ملت شریف ایران اسلامی که در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، حضور حداکثری را به نمایش گذاردند، به ریاست محترم جمهوری توصیه می‌شود در معرفی وزراء و تشکیل کابینه، تعهد، تخصص و ولایت‌مداری را سرلوحه انتخاب اعضای دولت جدید قرار دهد.

۲. مسائل فرهنگی ـ اجتماعی و آسیب‌های فضای مجازی، یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام است. لذا از دولت و نهادهای فرهنگی کشور می‌خواهد با تکیه بر مبانی دینی و اتخاذ سیاست‌های صحیح و نظارت بر حسن اجرای امور از بروز معضلات اجتماعی و آسیب زا بکاهند.

۳. مجلس خبرگان رهبری با حمایت از سیاست‌های کلی نظام، اقتصاد مقاومتی را با اتکاء به عزم ملی و خودباوری قابل تحقق دانسته و با تاکید بر اجرای این سیاست‌ها که مبتنی بر احکام نورانی اسلام (لن یجعل الله للکافرین علی المسلمین سبیلا) و فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است، راه برون رفت از تحریم‌ها و حل مشکلات اقتصادی، فقر و بیکاری را در اجرای صحیح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌داند.

۴. مسأله قدس و انتفاضه مردم مظلوم فلسطین به عنوان آرمان بلند بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در قلوب بیدار جهانیان همچنان زنده است و بحمدلله جوانان مقاوم فلسطینی، امروز به این نتیجه رسیده‌اند که مقاومت، تنها راه مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی است.

۵. حمایت از سپاه پاسداران، بنیه دفاعی و قدرت موشکی جمهوری اسلامی که دستاورد مهم انقلاب اسلامی و ثمره تلاشهای شبانه روزی فرزندان غیور این مرز و بوم است، همواره بایستی به عنوان یک راهبرد و افتخار ملی، پاس داشته شود و نباید وجه المصالحه منافع زودگذر حزبی و جناحی قرار گیرد.

۶. تحریم‌های جدید آمریکا همچون ۳۸ سال گذشته نه تنها تأثیری بر روند رو به جلوی نظام مقدس جمهوری اسلامی و عزم ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی ندارد که اتحاد، انسجام و تکیه بر توانایی‌های خود، شعار (ما می‌توانیم) ‌را در عرصه عمل معنا خواهد نمود./م

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين