امروز : شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توسعه مراکز فرهنگی و هنری برای دانش آموزان با نیاز‌های ویژه

به گزارش بابل نوین، علیرضا حاجیان زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خصوص برنامه‌های در نظر گرفته شده برای بچه های بی نیازهای ویژه عنوان کرد: از سال گذشته توسعه مراکز فراگیر را در دستور کار قرار دادیم و از یک هزار و ۱۲مرکز فرهنگی و هنری موجود ۴۰مرکز به طور فراگیر برای بچه های با نیازهای ویژه و عادی فعالیت می کند.

وی ادامه داد: مراکز فراگیر کودکان نابینا، ناشنوا و کم توان ذهنی و جسمی را تحت پوشش قرار داده و فضا و لوازم آموزشی متناسب با شرایط آنها تهیه شده است همچنین معلمانی راهنما برای این طیف از کودکان در مراکز حاضر هستند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه برنامه‌ای پنج ساله برای توسعه مراکز فراگیر داریم، گفت: بر اساس این برنامه تا پایان دوره تعیین شده تمامی مراکز به مراکز فراگیر تبدیل خواهند شد.

حاجیان زاده تصریح کرد: در مراکز فراگیر گروه های سرود مشترک متشکل از بچه های با نیازهای ویژه و عادی تشکیل می شود همچنین برنامه‌های فرهنگی و هنری دیگری با چنین شرایطی وجود داد که بچه ها از این فعالیت بسیار لذت برده و استقبال می کنند.

وی با اشاره به اینکه مراکز فراگیر در تمامی استان‌های کشور وجود دارد، یادآور شد: در نظر داریم تا به سرعت تعداد مراکز را توسعه دهیم و اکنون در استان‌های مختلف بنابر شرایط تعداد متغیری از این مراکز وجود دارد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين