امروز : سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۷ - ۱۱:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمریکایی‌ها همچنان به دشمنی، کینه‌توزی و خصومت علیه ملت ما ادامه می‌دهند

به گزارش بابل نوین، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان “ما بنای توقف برجام را نداریم”، گفت: این توطئه آمریکایی‌ها است که می‌خواهند مردم و دولت را تحت فشار قرار دهند که از برجام خارج شویم و ما هزینه توقف برجام را بدهیم.

سید حسین نقوی حسینی با بیان اینکه “آمریکایی‌ها همچنان به دشمنی، کینه‌توزی و خصومت علیه ملت ما ادامه می‌دهند” اظهار داشت: این روند دشمنی‌ها و خصومت‌ها ۳۸ سال است که در حال انجام است، و امروز نیز با شدّت هرچه بیشتر پیگیر آن هستند.

وی افزود: اگر فرد، گروه یا یک جریان سیاسی در کشور ما فکر کند که رفتار آمریکا بعد از ۳۸ سال تعدیل شده یا دیگر با ما دشمنی ندارد، یا غفلت می‌کند یا اینکه واقعاً خائن است؛ برای اینکه دشمنی آمریکایی‌ها نسبت به نظام، انقلاب و جمهوری اسلامی نه‌تنها کاهش پیدا نکرده بلکه ۱۰ ‌برابر نیز شده و از همه ابزارها هم برای مقابله با ملت ما استفاده می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: بعد از انعقاد توافق برجام انتظار این بود که آمریکایی‌ها به‌‌خاطر این توافق تا حدودی دشمنی‌ها و خصومت‌های خود را تعدیل کنند؛ اما شما دیدید که نه‌تنها این اتفاق رُخ نداد و دشمنی‌ها تعدیل نشد؛ بلکه به این دشمنی‌ها شدّت هم دادند، ب‌ ‌طوری که از زمان اجرای برجام تا امروز آمریکایی‌ها بیش از ۱۷ بار علیه ایران تحریم جدید اعمال و نقض عهد و برجام کردند.

نقوی با اشاره به جسورتر شدن آمریکا بعد از توافق برجام تصریح کرد: این کار آمریکایی‌ها ما را به ‌یاد آن جمله حضرت امام(ره) می‌اندازد که فرمودند “آمریکا مثل آن حیوان درنده‌ای است که اگر مقابلش بایستی او هم می‌ایستد، اگر او را دنبال کنی فرار می‌کند و اگر عقب‌نشینی کنی تو را دنبال می‌کند و تا انتهای خانه‌ات می‌آید”.

وی در ادامه با ابراز اقدام متقابل مجلس شورای اسلامی در مقابل تصویب تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران افزود: آمریکایی‌ها بعد از برجام جسورتر شدند و خصومت‌های آنان افزایش پیدا کرده تا آنجا که اخیراً ۹۸درصد از نمایندگان در کنگره و مجلس سنای آمریکا به یک مصوبه علیه ایران رأی دادند، و این انگیزه‌ای شد برای مجلس شورای اسلامی که با این جسارت‌ها و خصومت‌ها مقابله کند؛ بنابراین طرحی به‌نام طرح اقدامات متقابل و متناسب با رفتارهای خصمانه و ماجراجویانه آمریکایی‌ها تهیه شد.

سخنگوی کمسیون امنیت ملی مجلس عنوان کرد: این طرح در صحن علنی مجلس با بیش از ۹۱ درصد آراء نمایندگان به تصویب رسید که یک اجماع بسیار خوبی بود، این طرح بعد از تصویب یک‌فوریت برای بررسی وارد کمیسیون امنیت ملی مجلس شد.

نقوی با اشاره به دلیل مخالفت برخی نمایندگان مجلس با طرح اقدام متقابل اظهار داشت: ما در یک ماه فرصت که تا قطعی شدن طرح داریم بنا داریم از نهادها، شخصیت‌ها و نمایندگان مختلف دعوت کنیم و نظرات آنها را جویا شویم، تا یک طرح محکم و پاسخگوی دشمنی‌های آمریکا شود؛ چون بعضی از نمایندگان معتقد بودند که این طرح ضعیف است و از استحکام لازم برخوردار نیست.

وی همچنین تصریح کرد: آن تعدادی که به‌عنوان مخالف صحبت کرده بودند مخالف مقابله با آمریکا نبودند؛ بلکه معتقد بودند این طرح پاسخگوی دشمنی‌های آمریکا نیست و باید طرحی دندان‌شکن‌تر تهیه شود، بنابراین همه به اصل طرح رأی دادند، و ما امیدواریم کمیسیون امنیت ملی بتواند با ارائه یک طرح جامع و کامل، هم با اقدامات تروریستی و اقدامات ناقض حقوق بشر آمریکا برخورد کند و هم با این تجاوزگری‌ها و دخالت‌های ارتش آمریکا به کشورهای مختلف مقابله کند.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به تعهد ایران نسبت به برجام تأکید کرد: در حوزه برجام که شاهد نقض‌ عهدهای مکرر آمریکایی‌ها بودیم هیئتی داریم به‌نام هیئت نظارت بر اجرای برجام که آن هیئت باید تصمیم بگیرد که ما در برجام چه اقداماتی انجام دهیم، جمهوری اسلامی ایران نه می‌خواهد ناقض برجام باشد و نه می‌خواهد برجام را متوقف کند.

نقوی در پایان خاطرنشان کرد: این توطئه آمریکایی‌ها است که می‌خواهند مردم و دولت را تحت فشار قرار دهند که از برجام خارج شویم و ما هزینه توقف برجام را بدهیم؛ در حالی که عملاً آنها برجام را متوقف می‌کنند، بنابراین ما بنای توقف برجام را نداریم؛ چرا که از ۶ عضو طرف مقابل ما یک بازیگر متخلف است و به‌خاطر یک بازیگر متخلف ما بازی را به‌ هم نمی‌زنیم، آنها اگر می‌خواهند خودشان بازی را به‌هم بزنند؛ ولی ما با این بازیگر متخلف برخورد می‌کنیم./م

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين