امروز : یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۷ - ۱۶:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کاهش تلفات حوادث رانندگی در سه ماهه امسال

سازمان پزشکی قانونی از کاهش 4،9 درصدی تلفات حوداث رانندگی از ابتدای فروردین تا پایان خرداد ماه امسال در کشور خبر داد .

به گزارش بابل نوین، به نقل  از سازمان پزشکی قانونی در سه ماهه نخست سال جاری ۳ هزار و ۷۵۶ تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این شمار فوت شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ازآن (۱۳۹۵)با تلفات ۳هزار و ۹۴۹ تن ۴٫۹ درصد کاهش داشت .
در بهار امسال از کل تلفات حوادث رانندگی ۲هزار و ۹۶۴ تن مرد و ۷۹۲ تن زن بودند.

**مرگ بیش از ۲ هزار تن در مسیرهای برون شهری
براساس این گزارش ،در این مدت ۲هزار و ۴۵۴ تن در مسیرهای برون شهری، یکهزار و ۵۳تن در محورهای درون شهری، ۲۴۲ تن در جاده های روستایی و هفت تن در مسیرهایی نامعلوم جان خود را از دست داده اند.
آمارهای موجود آمار تلفات در مسیرهای برون شهری نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۲٫۶ درصدی و میزان تلفات در محورهای درون شهری با کاهش ۳٫۹ درصدی مواجه بوده است.

**بیشترین تلفات در فارس و کمترین در ایلام
درادامه این گزارش آمده است :طی سه ماهه نخست امسال بیشترین تلفات حوادث رانندگی به ترتیب در استان های فارس با ۳۹۱، تهران با ۲۹۴ و خراسان رضوی با ۲۷۵ و کمترین آن با ۲۹ در ایلام، ۳۳ در اردیبل و ۴۱ فوتی در البرز ثبت شده است.

**کاهش تلفات در خرداد ماه
در خرداد امسال نیز تلفات حوادث رانندگی با کاهش ۶ درصدی مواجه بود و از یکهزار و ۳۹۳ فوتی در خرداد سال قبل به یکهزار و ۳۰۹ تن در خرداد امسال کاهش یافت.
از تلفات تصادفات خرداد امسال یکهزار و ۶۵ تن مرد و ۲۴۴ تن زن بودند.
به گزارش ایرنا از پزشکی قانونی در سال گذشته ۱۵ هزار و ۹۳۲ هزار تن در حوادث رانندگی در کشور جان خود را از دست دادند که ۳ هزار و ۴۶۲تن زن و ۱۲هزار و ۴۷۰تن نیز مرد بودند و همچنین در سال گذشته ۳۳۳هزار و ۷۱تن در حوادث رانندگی مصدوم شدند که ۲۳۹هزار و ۳۷۸ تن مرد و ۹۳هزار و ۶۹۳تن نیز زن بودند ./ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين