امروز : سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۷ - ۱۸:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

احداث مهدکودک در ایستگاههای مترو تهران مورد تائید بهزیستی قرار نگرفت

به گزارش بابل نوین، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: طرح تاسیس مهدکودک و نگهداری کودکان بصورت ساعتی در ایستگاههای مترو تهران مورد تائید سازمان بهزیستی نیست.

محمد احمدی بافنده روز شنبه در حاشیه افتتاح دهمین اتاق مادر و کودک در مجموعه ایوان انتظار میدان ولیعصر (عج) تهران افزود: بسیاری از بانوان شاغل به احداث مهدکودک در ایستگاههای پرتردد مترو از جمله میدان بهارستان و امام خمینی (ره) با توجه به ادارات زیاد از جمله مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه به احداث مهدکودک در مترو نیاز دارند که البته طرح تاسیس مهدکودک از سوی شرکت مترو به بهزیستی ارسال شد.

وی بیان کرد: سازمان بهزیستی معتقد است که بدلیل اینکه بسیاری از ایستگاههای مترو تهران در زیر زمین قرار دارد از لحاظ استاندارد نگهداری کودکان در زیرزمین مکان مناسبی نیست و در حال حاضر این طرح مورد تائید سازمان بهزیستی قرار ندارد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران ادامه داد: اگر در مکانهای ورودی ایستگاههای مترو مهدکودکی احداث شود شرکت مترو از این مهدکودک ها حمایت می کند و خدماتی به این مراکز ارائه می کند.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه ایوان انتظار محل گذر بسیاری از مادران شاغل و دارای کودک خردسال است که به منظور تامین رفاه این بانوان دهمین اتاق مادر و کودک مترو تهران در این مکان افتتاح و به نام مادر امام زمان (عج)، نرجس خاتون نامگذاری شد.

احمدی بافنده با بیان اینکه در نظر داریم اتاق مادر و کودک را در تمام ایستگاه‌های پرتردد راه‌اندازی کنیم افزود: در این اتاق وسایل مختلفی همچون امکان شستشو و نظافت کودکان، گرم کردن شیر و غذای کودکان و همچنین محل خواب و استراحت کودکان در نظر گرفته شده است و مادرانی که از این میدان پرتردد عبور می‌کنند، می‌توانند از خدمات این اتاق بهره ببرند.

وی همچنین درباره میزان استفاده از این اتاق های مادر و کودک در ایستگاههای مترو تهران نیز گفت: واقعیت این است که در این زمینه نمی شود به حجم نگاه کرد؛ ما نگاهمان اقتصادی نیست بلکه خدماتی است، وقتی خانم شاغلی این اخبار را بفهمد، قطعا از این فضا استفاده می کند و در واقع تاسیس این خانه ها بر اساس نیاز جامعه بوده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران اظهار کرد: اولویت های ما برای تاسیس و افتتاح اتاق مادر و کودک به دو دسته تقسیم می شود؛ اول ورودی همه ایستگاه های اصلی مثل صادقیه و تجریش و… این ایستگاه ها چون ورودی هستند خیلی استقبال می شود؛ همچنین ایستگاه های تقاطعی که آن ها هم معمولا شلوغ هستند.

مراسم دهمین ایستگاهها اتاق مادر و کودک امروز (شنبه) با حضور محمد احمدی بافنده مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، عظیم بابایی شهردار منطقه ۶ و جمعی از مدیران شرکت مترو تهران در مجموعه ایوان انتظار افتتاح شد.

پیش از این ایستگاه‌های امام خمینی (ره)، تهرانپارس، تئاتر شهر، پایانه جنوب، صادقیه، عبدل آباد، بهارستان، تجریش و شهرآفتاب به اتاق‌های مادر و کودک مجهز شده بودند.
منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين