امروز : پنج شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۸ - ۱۰:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

آمریکا قبل از تحریم‌های اخیر بارها برجام را نقض کرده بود

به گزارش بابل نوین، اصغر مسعودی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ، درباره تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و نقض آشکار برجام گفت: آمریکا قبل از تحریم‌های اخیر بارها برجام را نقض کرده بود.

وی افزود: تعلل و خلاف‌های آمریکا در اجرای تعهداتی که در برجام ارائه شده حرکت نو و تازه‌ای نیست که ما امروز شاهد آن هستیم.

مسعودی با بیان اینکه امروز آمریکا هم روح و هم جسم برجام را نقض کرده است، ابراز داشت: جای هیچ شک و شبهه‌ای نیست که به فرمایش رهبر معظم انقلاب آنها متهعد به انجام مفاد برجام نخواهند بود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به مانع تراشی‌های آمریکا در اجرای برجام و لغو تحریم‌ها، بیان داشت: قبل از تحریم‌های جدید سنای آمریکا علیه ایران کارگروه‌ها و کمسیون‌های مشترکی بین کشورهای ایران و ۱+۵ تشکیل شد اما با برخی مانع تراشی‌ها مانند محدودیتهای بانکی و مالی از سوی آمریکا، اروپا را برآن داشت تا در اجرای مفاد برجام تعلل کند بنابراین نقض برجام قبل از عملیاتی شدن آن از طرف آمریکا صورت گرفته بود.

وی تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران را نقض آشکار برجام دانست و گفت: دولت و مسؤولان ذی ربط وظیفه دارند متناسب با این نقض خبیثانه اقدامات لازم را انجام دهند.

مسعودی با اشاره به طرح دوفوریتی روز گذشته مجلس که در راستای مقابله با اقدامات آمریکا انجام گرفت، اظهار داشت: با بررسی مواد این تصمیم دو فوریتی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس اقدامات و تدابیر لازم از سوی مجلس ارائه و امضا خواهد شد./م

منبع: رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين