امروز : سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ - ۱۴:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمار واگذاری‌های دولت منتشر شد/ ۳۳۷ بنگاه در فهرست واگذاری‌ها

نگاهی به وضعیت واگذاری‌های امسال نشان می‌دهد در چهار ماه گذشته ۸۲۶ میلیارد ریال سهم دولتی توسط سازمان خصوصی‌سازی از طریق مزایده به فروش رسیده که از این میان ۸۰۰ میلیارد ریال به صورت بلوکی و ۲۶ میلیارد ریال به صورت ترجیحی واگذار شده است.

به گزارش بابل نوین، در چهار ماه ابتدایی امسال ۸۲۶ میلیارد ریال سهم دولتی از طریق مزایده واگذار شده است.
نگاهی به وضعیت واگذاری‌های امسال نشان می‌دهد در چهارماه گذشته ۸۲۶ میلیارد ریال سهم دولتی توسط سازمان خصوصی‌سازی از طریق مزایده به فروش رسیده که از این میان ۸۰۰ میلیارد ریال به صورت بلوکی و ۲۶ میلیارد ریال به صورت ترجیحی واگذار شده است.
افزون بر این، از این میزان واگذاری، ۸۲۳ میلیارد ریال مربوط به شرکت‌های گروه یک ماده دو قانون اصل ۴۴ و ۳ میلیارد ریال مربوط به شرکت‌های گروه دو ماده ۲ این قانون بوده است.
بر اساس این گزارش، به استناد ماده دو فصل دوم سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴ قانون اساسی دولت مکلف است تا ۱۰۰ درصد سهام شرکت‌های «گروه یک» را به بخش خصوصی واگذار کند.
همچنین در تبصره‌های ماده ۳ فصل ۲ این قانون در خصوص شرکت‌های «گروه ۲» آمده که دولت مجاز است به‌منظور حفظ سهم بخش دولتی در فعالیت‌های گروه ۲ ماده ۲، همچنان ۲۰ درصد از سهام شرکت‌های حاضر در گروه ۲ را در اختیار داشته باشد و مکلف است ۸۰ درصد باقی‌مانده را به بخش‌های خصوصی، تعاونی و عمومی غیردولتی واگذار کند.
بر اساس فهرست منتشر شده بنگاه‌های دولتی قابل واگذاری، قرار است در سال جاری ۳۳۷ بنگاه واگذار شود که از این میان تعداد ۲۳۰ بنگاه در گروه یک و ۱۰۷ بنگاه در گروه ۲ قرار دارند.
همچنین طبق قانون سال ۹۳ آخرین مهلت قانونی برای واگذاری شرکت‌های دولتی تعیین شده بود که این مهلت در سال‌های ۹۴، ۹۵ و ۹۶ تمدید شده است./ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين