امروز : شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ - ۱۷:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خروجی‌های نشست کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی

نشست کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی برگزار و مارکو اوکتاویو به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی انتخاب شد.

به گزارش بابل نوین، نشست کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی پیش از ظهر امروز (دوشنبه) با حضور سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال برگزار شد. عباس ترابیان، رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: این نشست با حضور محمدرضا ساکت، سرپرست دبیرکلی فدراسیون، پریا شهریاری، رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی، غلامعلی هنرپیشه، سیدمهدی ابطحی و رضاییان (اعضای کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی) به همراه بنده برگزار شد.

وی گفت: در این نشست علی صانعی، سرمربی تیم فوتسال زیر۱۷ سال ایران حضور یافت و پیرامون چگونگی انتخاب گروه استعدادیاب‌های تیم زیر ۱۷ سال توضیحات کاملی را ارائه کرد. در این جلسه طبق موارد طرح شده توسط سرمربی تیم ملی فوتسال، بازیکنان از چهار مسیر متفاوت جهت حضور در تیم ملی فوتسال المپیک انتخاب می‌شوند. برهمین اساس مسیر اول انتخاب بازیکنان از طریق لیگ برتر فوتسال جوانان و نوجوانان صورت می‌گیرد. مسیر دوم از طریق دریافت اطلاعات بازیکنان فعال در لیگ برتر و یک فوتسال کشور امکان‌پذیر است.

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی ادامه داد: مسیر سوم از طریق انتخاب بازیکنان در مسابقات دانش آموزان کشور که در شیراز برگزار می‌شود، صورت می‌گیرد و مسیر نهایی نیز از طریق انتخاب و معرفی توسط استعدادیاب‌های فدراسیون فوتبال انجام می‌شود که در این خصوص مقرر شد استعدادیاب‌های معرفی شده از سوی هیئت‌های استان‌ها با تأیید کمیته فنی و توسعه، انتخاب نهایی شوند و سپس در سمینار یک روزه به منظور توجیه شرح وظایف و حساسیت‌های موجود در این رده سنی شرکت کنند و سپس فعالیت خود را در استان مربوطه آغاز و در نهایت نفرات برتر را به تیم ملی معرفی کنند.

رئیس پیشین کمیته فوتسال همچنان خاطر نشان کرد: از دیگر مصوبات این نشست بحث انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی بود که با توجه به اتمام قرارداد محمد میرشمسی، سرمربی اسبق و عدم تمایل ایشان به ادامه فعالیت به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی کشور، این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به سوابق درخشان مارکو اکتاویوی برزیلی در فوتبال ساحلی ایران و جایگاه فنی ایشان در جهان، با تصویب کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی وی به عنوان سرمربی تیم‌های ملی بزرگسالان و زیر ۲۳ سال فوتبال ساحلی کشورمان انتخاب شد. در این نشست مقرر شد به پاس زحمات خالصانه و بی‌شائبه میرشمسی و کادر همراه، از او در مراسمی رسمی تجلیل و تقدیر شود.

ترابیان در ادامه درباره برگزاری دومین دوره تورنمنت بین‌المللی پرشین کاپ به میزبانی بوشهر گفت: پیشنهاد برگزاری دومین دوره تورنمنت فوتبال ساحلی پرشین کاپ در استان بوشهر به میزبانی باشگاه پارس جنوبی مطرح و پس از بحث و گفت‌وگو، این مسابقات با میزبانی باشگاه پارس جنوبی در اواخر مهر ماه ۹۶ که آماده‌سازی مناسبی برای تیم ملی فوتبال ساحلی پیش از مسابقات بین قاره‌ای است، برگزار خواهد شد.

وی در پایان گفت: همچنین در خصوص برگزاری تورنمنت بین‌المللی فوتبال ساحلی پرشین کاپ موارد عیناً به سازمان جهانی فوتبال ساحلی انتقال یافته و مجوز برگزاری تورنمنت فوق با حضور ۶ تیم قدرتمند جهان در بوشهر اخذ خواهد شد. ضمن اینکه پیش از این مجوز اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر نیز در این ارتباط گرفته شده است.

مارکو اوکتاویوی برزیلی پیش از این هم هدایت تیم ملی فوتبال ساحلی ایران را به عهده داشته و در بین ساحلی‌بازان به معمار فوتبال ساحلی ایران مشهور است./م

منبع: نود

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين