امروز : سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ - ۱۹:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توضیح وکیل معاون احمدی‌نژاد درباره رای دادگاه

به گزارش بابل نوین، به موجب رای دادگاه اتهامات مطرح شده علیه بنیاد شهید دولت دهم بی‌اساس و مصداق بارز جرم افترا اعلام شد.

 زهرا صدر عرفانی، وکیل مسعود زریبافان معاون رئیس جمهور سابق و رئیس بنیاد شهید دولت دهم، گفت: در پی طرح پرونده تحقیق و تفحص از بنیاد شهید از سال ۹۲، برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب،‌ اتهامات و ادعاهای واهی علیه بنیاد شهید دولت دهم مطرح نمودند.

وی در همین راستا ادامه داد: از آن جمله «روزنامه شروع» در اقدامی خلاف قانون، با درج گزارشی به ایراد اتهام علیه بنیاد شهید وقت و موکل اینجانب پرداخت که با شایت اینجانب پرونده در شعبه ۶ دادگاه کیفری یک استان تهران با حضور هیات منصفه مطبوعات مورد رسیدگی قرار گرفت و روزنامه شروع به دلیل ارتکاب جرم افترا مستنداً به مواد ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی و بند ۹ ماده ۶ و همچنین تبصره ذیل ماده ۳۵قانون مطبوعات مجرم شناخته شد.

صدر عرفانی افزود: نتیجه تحقیق و تفحص مجلس نیز برائت موکل اینجانب و بنیاد دولت دهم از اتهامات انتسابی بود.

این وکیل پایه یک دادگستری افزود: کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به رئیس‌ مجلس اعلام نمود که هیچ یک از  اتهامات مطرح شده علیه بنیاد شهید دولت دهم در کمیته تحقیق و تفحص از بنیادشهید و کمیسیون اجتماعی مجلس به اثبات نرسیده و پرونده مختومه گردیده است.

وی از رسانه‌ها خواست با توجه به رسالت مطبوعاتی خود، از انتشار اخبار و نقل قول‌هایی غیرمستند خودداری نمایند./م

منع: فارس
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين