امروز : شنبه, ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۰ - ۱۰:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون بهداشتی علوم پزشکی مازندران:

شناگاه‌های مازندران گواهی صلاحیت بهداشتی ندارند/ کم‌توجهی استانداری به دغدغه‌های بهداشتی در سواحل

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: هیچ یک از شناگاه‌های مازندران گواهی صلاحیت بهداشتی ندارند و از نگاه ما فعالیت این اماکن غیرقانونی است.

به گزارش بابل نوین  به  نقل از بلاغ، موضوع آلودگی دریای خزر از مباحث جدی در سال‌های اخیر بوده و در حال حاضر به نظر می‌رسد که به مرحله بحرانی خویش نزدیک شده است.

اعلام آلوده بودن ۱۰ شناگاه مازندران و افزایش تعداد شناگاه‌های طی روزهای اخیر و اعلام وضعیت فوق‌العاده در ۶ شناگاه و غیرمجاز بودن شنا در ۶ منطقه دیگر نشان از مشکلات جدی در حوزه آلودگی دریایی خزر دارد.

در حال حاضر بحث آلوده بودن شناگاه‌ یکی از موضوعات محوری دریای استان مازندران است که به نظر می‌رسد استانداری مازندران که چندین سال بحث مدیریت در سواحل استان مازندران را برعهده گرفته است چندان به این موضوعات توجه نمی‌کند.

چند سالی است که مدیریت سواحل و شناگاه‌های مازندران از میراث فرهنگی استان سلب و در اختیار استانداری مازندران قرار گرفت و همین موضوع باعث کم‌توجهی به دغدغه‌های بهداشتی در سطح سواحل استان شده است.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفته است ۶۰ درصد از سرویس بهداشتی و ۴۰ درصد از شیرهای آب این شناگاه‌ها دارای مشکل بهداشتی است.

محسن اعرابی اظهار کرد: داشتن گواهی صلاحیت بهداشتی برای تمام اماکن خدمات‌رسان به خصوص شناگاه‌ها الزامی است.

وی افزود: از چندین سال قبل الزامی بودن داشتن گواهی صلاحیت بهداشتی برای شناگاه‌ها به متولیان امر گوشزد شده ولی مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: زمانی که طبق قانون یک فروشگاه کوچک عرضه موادغذایی برای خدمات‌دهی نیاز به گواهی صلاحیت بهداشتی دارد، شناگاه‌ها نیز که محل تردد روزانه هزاران شهروند و مسافر هستند، داشتن این گواهی از لوازم ضروری از نگاه سلامت و بهداشت است.

اعرابی گفت: اکنون هیچ یک از شناگاه‌های مازندران گواهی صلاحیت بهداشتی ندارند و از نگاه ما فعالیت این اماکن غیرقانونی است و باید پیش از اجرای طرح سالم‌سازی، این شناگاه‌ها گواهی صلاحیت بهداشتی دریافت می‌کردند.

وی در مورد علت سکوت دانشگاه علوم پزشکی در سال‌های اخیر نسبت به نداشتن گواهی صلاحیت بیان کرد که این دانشگاه چندین بار شکواییه‌اش را به صورت مکتوب به استانداری ابلاغ کرده ولی نتیجه‌ای نداشته است./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين