امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۰ - ۱۰:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

قهرمانی بدنساز مازندرانی در پاورلیفتینگ و ددلیفت گرجستان

به دلیل افزایش حجم آلاینده میکروبی، مدیرکل محیط زیست مازندران در 6 نقطه از سواحل دریا در استان وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.

به گزارش بابل نوین به نقل از بلاغ، به فصل دریا که می‌رسیم، ضعف در زیرساخت‌های استان مازندران به شدت خودنمایی می‌کند.

عمده‌ترین اشکالات در طرح‌های دریا در سنوات گذشته بحث غریق و غیربهداشتی بودن طرح‌های سالم‌سازی بود که در سال‌های اخیر بحث آلودگی دریا هم مطرح است.

وضعیت آلودگی در سطح سواحل استان به حدی شکننده و بغرنج است که محیط زیست در مازندران اقدام به معرفی ۱۰ طرح آلوده کرد و به نظر می‌رسد که روند آلودگی رو به افزایش است که مدیرکل محیط زیست در ۶ طرح دریا در استان اعلام وضعیت فوق‌العاده کرده است.

مدیرکل محیط زیست مازندران که در شبکه طبرستان سخن می‌گفت، در ارتباط با وضعیت آلودگی دریا اظهار کرد: بحران ورود آلودگی و فاضلاب به دریای خزر بزرگترین دریاچه جهان بحران جدیدی است.

ابراهیمی کارنامی با اعلام اینکه اولویت‌بندی برای کارها و فعالیت‌ها برای جلوگیری از تخریب محیط زیست در مازندران انجام نشده است، گفت: مدیریت پسماند در مازندران مناسب نیست ولی در حال حاضر اولویت برای ساماندهی پسماند در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل محیط زیست مازندران خاطرنشان کرد: فعالیت‌هایی که در ساحل انجام می‌شود مورد تایید نبوده و فعالیت‌های خارج از ساحل نیز به تنش در حوزه محیط زیست استان دامن می‌زند.

وی با اعلام اینکه برخی از سدسازی‌ها باعث کاهش حجم آب رودخانه‌ها می‌شود، گفت: خودپالایی در بین روخانه‌های استان مازندران از بین رفته است.

ابراهیمی کارنامی با بیان اینکه حریم رودخانه‌ها به دلیل ساخت و سازها از بین رفته که در نتیجه آن امکان کنترل و نظارت مناسبی وجود ندارد، افزود: در خارج از ساحل نیز فعالیت‌های موجود وضعیت مناسبی نداشته، باید مهندسی فرایند برای این واحدها صورت گیرد و شبکه تصفیه فاضلاب هرچه زودتر گسترش یابد.

وی در ارتباط با وضعیت شناگاه‌های مازندران بیان کرد: با بررسی انجام شده از ۵۵ شناهگاه دریای خزر در حوزه مازندران، ۱۲ شناهگاه آلودگی دارند که ۶ شناگاه وضعیت بحرانی و ۶ شناگاه دیگر آلودگی فوق بحرانی دارند که باید سعی شود منشا آلودگی چه در ساحل و یا فراساحل کنترل شود.

از اظهارات مدیرکل محیط زیست مازندران مشخص می‌شود که بخش عمده از منشا آلودگی دریایی خزر فراتر از سواحل است.

انتقال شیرابه‌های زباله از نزدیکترین نقاط به ساحل دریا و همچنین انتقال پساب‌های صنعتی و کشاورزی منشا آلودگی است که به نظر می‌رسد در این زمینه دغدغه چندان جدی از گذشته و در حال حاضر وجود ندارد که اوضاع به حدی بغرنج است که مدیرکل محیط زیست به راحتی در ارتباط با وضعیت آلوده ۶ نقطه از دریا اعلام نگرانی جدی کند./ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين