امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۰ - ۱۲:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
اقبال شاکری:

دو سال از موعد قرارداد پارکبان‌ها گذشته/ مردم پول ندهند توان جمع‌کردنشان را نداریم

دو سال از موعد قرارداد پارکبان‌ها گذشته/ مردم پول ندهند/ توان جمع‌کردنشان را نداریم

به گزارش بابل نوین، اقبال شاکری در سیصدوشصت و پنجمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه برنامه رسیدگی به پارکینگ‌های عمومی در سطح شهر مغفول مانده است، گفت: حدود ۱۰۰ هزار پارکینگ حاشیه‌ای در شهر تهران شناسایی شده که از ۱۵ هزار از این تعداد قرار است تحت پوشش کنترل مکانیزه قرار گیرند. از این تعداد تاکنون ۳هزار پارکینگ تحت پوشش قرار گرفته و قرارداد ۱۲ هزار پارکینگ باقی مانده بسته شده است.

او ادامه داد: اما در حال حاضر این پارکینگ‌های حاشیه‌ای تبدیل به پارکینگ اختصاصی برای برخی ادارات و کسبه شده است و پارکبان‌ها به صورت غیرقانونی در حال فعالیت هستند. این در حالی است که براساس اعلام پلیس راهور فعالیت پارکبان‌ها غیرقانونی است.

این عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه مردم نباید به پارکبان‌ها پول دهند گفت: دو سال از موعد قرارداد پارکبان‌ها گذشته است اما پلیس راهور و معاونت حمل و نقل شهرداری توان جمع کردن آنها را ندارند.

او ادامه داد: در حال حاضر هزینه پارکینگ‌ها در کشور ما بسیار نازل است و قابل مقایسه با کشورهای خارجی نیست، در حالی که با افزایش تعرفه می‌توان انگیزه را برای جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پارکینگ‌های عمومی بالا برد./م

منبع: ایلنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين