امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۰ - ۱۴:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سقوط بزرگان ایران در جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی

در آخرین رنکینگ فدراسیون جهانی تیراندازی ورزشکاران ایرانی چندین پله جابه جایی داشتند.

به گزارش بابل نوین، جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی تیراندازی اعلام شد و اکثر ورزشکاران ایرانی نسبت به دوره قبل سقوط داشتند. الهه احمدی با سه پله سقوط در ماده تفنگ ۱۰ متر در جایگاه دوازدهم جهان و نجمه خدمتی در ماده تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت هم با سه پله سقوط در رده هجدهم جهان قرار گرفتند. در تپانچه ۵۰ متر مردان وحید گلخندان نیز با دو پله سقوط در رده هجدهم جهان ایستاده است.

نرجس امام قلی ۵۹ پله و فاطمه کرم زاده ۳۱ پله در ۱۰ متر تفنگ ۵۹ صعود داشتند. الهه احمدی هم در تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت ۶۰ پله صعود کرد. در تپانچه ۱۰ متر هم گلنوش سبقت اللهی با ۱۷ پله صعود در رده دوازدهم جهان قرار گرفت.

در ادامه به رنکینگ ورزشکاران ایرانی در ماده های مختلف نگاهی می اندازیم:

* تفنگ ۱۰ متر:

تیرانداز آمریکایی با ریتینگ ۲۰۱۴ صدرنشین تفنگ ۱۰ متر زنان است. الهه احمدی با ریتینگ ۶۲۴ در رده دوازدهم (۳-)، آرمینا صادقیان با ریتینگ ۴۵۵ در جایگاه هجدهم (۵-)، نجمه خدمتی با ریتینگ ۴۱۵ در نوزدهم(۵-)، فاطمه کرم زاده با ریتینگ ۳۸ در رتبه ۶۴ (۳۱+)، نرجس امام قلی (۵۹+) و مریم صفایی با ریتینگ ۱۲ در رتبه ۱۱۴ قرار گرفتند.

در تفنگ ۱۰ متر مردان، ورزشکار ایتالیایی با ریتینگ ۱۸۷۷ صدرنشین است. پوریا نوروزیان با ریتینگ ۱۹۹ در جایگاه سی و دوم (۴-)، حسین باقری با ۱۹۸ امتیاز در رده سی و سوم، علیرضا داوودآبادی با امتیاز ۴۱ در رده هفتادو چهارم(۲۲-)، امیرمحمد نکونام با امتیاز ۴۱ در رتبه هفتادو ششم (۱۲-)و مهیار صداقت با ریتینگ ۲۱ در جایگاه نود و هشتم (۱۱-)جهان قرار گرفتند.

* تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت:

تیرانداز روسی با ریتینگ ۲۳۷۲ صدرنشین ماده تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت است. پوریا نوروزیان با ریتینگ ۱۱۷ در جایگاه چهلم (۱-)، حسین باقری با امتیاز ۴۷ در رتبه ۶۳ جهان (۵+) قرار گرفتند.

در بخش زنان نیز تیرانداز آلمانی با ۲۰۶۴ ریتینگ صدرنشین است. نجمه خدمتی با ریتینگ ۴۹۰ در جایگاه شانزدهم (۳-)، الهه احمدی با ۱۴۰ امتیاز در رده ۳۵ (۶۰+)، مه لقا جام بزرگ با امتیاز ۶۴ در رتبه ۵۵ (۱۶-)، فاطمه کرم زاده با ۴۴ ریتینگ در رده ۶۴ (۹-) و مریم صیفی پور با ۹ امتیاز در رده ۹۴ جهان قرار دارند.

* تپانچه ۱۰ متر:

تیرانداز ویتنامی با ۲۳۱۸ ریتینگ در ماده تپانچه ۱۰ متر صدرنشین است. وحید گلخندان با ریتینگ ۱۲۱، محمد احمدی با ۵۴ و مهدی تندری با ریتینگ ۱۰ به ترتیب در جایگاه های ۳۰ (۱۷-)، ۴۶ (۸-) و ۷۴ جهان قرار گرفتند.

در بخش زنان ورزشکار چین با ریتینگ ۲۴۱۶ در صدر جدول رنکینگ این ماده قرار گرفته است. گلنوش سبقت اللهی با ریتینگ ۴۳۳، الهام هریجانی با امتیاز ۱۲، هانیه رستمیان با امتیاز ۸ و لعیا محمدی با ریتینگ ۲ به ترتیب در جایگاه های ۱۲ (۱۷+)، ۷۹ (۱۹-)، ۱۰۰ و ۱۲۹ جهان قرار دارند.

* ۲۵ متر تپانچه:

در تپانچه ۲۵ متر زنان گلنوش سبقت اللهی با ریتینگ ۲۰ و هانیه رستمیان با ریتینگ ۱۲ به ترتیب در جایگاه های ۶۸ و ۷۵ قرار دارند. تیرانداز چینی با ریتینگ ۲۵۶۱ در صدر جدول رنکینگ قرار گرفته است.

در تپانچه ۵۰ متر مردان وحید گلخندان با ریتینگ ۳۱۲ در رده هجدهم جهان (۲-) و در ماده تفنگ ۵۰ متر درازکش حسین باقری با ریتینگ ۷۷ در رده ۵۷ جهان قرار دارند./م

منبع: نود

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين