امروز : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ - ۱۰:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
قالیباف در مراسم بازدید از خط ۶ مترو مطرح کرد؛

دقیقه نودی در شهرداری وجود ندارد

شهردار تهران گفت: من هم یک پرسنل اداری هستم و تا زمانی که حکم پایان کارم را نزنند به کارم ادامه می دهم.

اتاق کارم را تخلیه نکرده ام/ تا زمانی که حکم پایان کارم را بزنند در شهرداری هستم

به گزارش بابل نوین، محمد باقر قالیباف شهردار تهران در تور بازدید خبرنگاران از مراحل پایانی آماده سازی خط ۶ متروی تهران، با اشاره به برخی موضوعات مبنی بر اینکه شهرداری تهران در روزهای پایانی این دوره مدیریت شهری قراردادهای دقیقه ۹۰ دارد، اظهار داشت: هیچ قرارداد دقیقه نودی در شهرداری وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه به دنبال طرح و قرارداد جدید در شهرداری تهران نیستیم، افزود: زباله سوز تهران آماده قرارداد نهایی است و این قرارداد هم روند تکمیلی خود را طی می کند.

شهردار تهران با بیان اینکه خط ۶ متروی تهران از جنوب شرقی به ست شمال غربی امتداد دارد، گفت: این خط از حرم عبدالعظیم شروع می‌شود و تا مسیر دولت آباد ۱۷ شهریور میدان شهدا، میدان سپاه، میدان ولعیصر، بلوار کشاورز به سمت مرزداران، یادگار امام تا جاده امامزاده داوود ادامه پیدا می‌کند.

قالیباف با تاکید بر اینکه خط ۶ متروی تهران ۳۸ کیلومتر مساحت دارد و از مسیرهای پر جمعیت شهر تهران عبور می‌کند، گفت:این خط با خطوط دیگر مترو نیز تقاطع دارد و یکی از مهمترین خطوط مترو ما محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: ساخت  خط ۶ متروی تهران از ۲۴ ماه گذشته شروع شده و زمانی که در حال ساخت ایستگاه‌های این خط بودیم با مشکلات مالی زیادی مواجه بودیم که در یک مقطعی تصمیم گرفتیم ساخت خط ۶ مترو را متوقف کنیم اما بعد از مدت زمانی تصمیم بر احداث این خط گرفتیم.

شهردار تهران با بیان اینکه امروز این خط بیش از ۹۶۳ درصد پیشرفت داشته است، افزود: تونل خط ۶ متروی تهران به صورت صد درصدی تکمیل و همچنین لاینگ و ریل گذاری آن نیز به صورت صد درصدی تکمیل شده است.

پیشرفت ۹۰ درصدی ایستگاه های خط ۶ مترو تهران

قالیباف تصریح کرد: ایستگاه های خط ۶  متروی تهران نیز پیشرفت ۹۰ درصدی داشته و در چند ماه آینده به صورت کامل این خط به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: در حال حاضر برخی از تجهیزات این خط در گمرک است و تنها از  پرداخت پول می‌توانیم آنها را برای تجهیز خط ۶  استفاده کنیم.

شهردار تهران به برخی از مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه شهرداری تهران در ۱۲ سال گذشته تنها  اتوبان و پل ساخته و به ساخت مترو توجه نکرده است، گفت: شهرداری تهران تمام خطوط ۸ گانه مترو تهران را احداث و تکمیل کرده است.

افتتاح ایستگاه فرودگاه امام خمینی تا هفته آینده

قالیباف اضافه کرد: خط ۸ متروی تهران که به فرودگاه امام خمینی (ره) می‌رسد هفته آینده افتتاح می‌شود.

وی یادآور شد: امروز در حالی به پایان دوره چهارم مدیریت شهری نزدیک می‌شویم که تمام بزرگراه، تقاطع، پل‌های تهران ساخته شده است.

افتتاح تونل نیایش و آرش اسفندیاری تا چند روز آینده

شهردار تهران با بیان اینکه اتوبان ارتش پیشرفت ۸۵ درصدی  دارد، گفت: تقاطع اتوبان ارتش تا قبل از مهر ماه به بهره برداری می‌رسد و همچنین تونل نیایش و آرش اسفندیاری در چند روز آینده افتتاح خواهد شد.

قالیباف با تاکید بر اینکه در سه سال گذشته همکارانم در شهرداری تهران با تلاش شبانه روزی توانستند خطوط مترو را احداث و تکمیل کنند، افزود: در خط ۶ متروی تهران ۶۰ کارگاه فعال داشتیم،تا بتوانیم  این خط را هم تکمیل و در اختیار مردم قرار بدهیم.

وی با بیان اینکه شهردار آینده باید نسبت به افزایش واگن و ظرفیت واگن سازی اقدام کند، تصریح کرد: در حال حاضر در شرکت واگن سازی مترو روزانه دو واگن ساخته می‌شود و اگر به این شرکت نقدینگی تزریق شود می‌توان ظرفیت واگن سازی را چند برابر افزایش داد و همچنین فاصله حرکت قطارها را کم کرد چرا که ما می‌توانیم با افزایش  ظرفیت واگن روزانه ۱۰ میلیون مسافر را در شهر تهران جابه جا کنیم.

شهردار تهران اضافه کرد: زیر ساخت‌ها در شهر تهران تکمیل شده به گونه‌ای که  امروز خطوط مترو از ۷۰ کیلومتر به ۳۰۰ کیلومتر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: از سال ۸۴ تاکنون ۳۰۰ کیلومتر خط مترو در تهران ساخته شده و همچنین در ۴سال گذشته نیز  ۱۰۷ ایستگاه در شهر ساخته شد که نسبت به سال‌های گذشته بی سابقه بوده است.

شهردار تهران تاکید کرد: بدون حمایت‌های مالی بانک شهر و سرمایه گذاری‌های این بانک  نمی‌توانستیم خطوط مترو را تکمیل و در اختیار شهروندان قرار بدهیم.

قالیباف با بیان اینکه دو خط اقماری برای غرب و شرق تهران در دست بررسی داریم، تصریح کرد: امروز مشاوران خارجی  و داخلی در حال بررسی طرح توسعه متروی شهر تهران هستند.

وی ادامه داد: بر اساس طرح‌های مطالعه شده پیش بینی می شود تا یکسری خطوط حومه‌ای به شهرک‌های اطراف تهران اضافه شود، اگر چه طول ساخت‌ آن را باید دولت تکمیل کند.

شهردار تهران با اشاره به ساخت مترو در شهر پرند، تصریح کرد: اگر دولت ۴۰۰ میلیارد تومان نقدینگی در اختیار مدیریت شهری قرار بدهد، کمتر از ۵ ماه دیگر می‌توانیم این خط را افتتاح کنیم.

وی با تاکید بر اینکه امروزه ادبیات جدیدی به شهر و کشور وارد شده است، گفت: برخی ‌به شهر تهران می‌گویند یک شهر سوخته به همین منظور به آنها می‌گویم شما حتی نمی‌توانیم آوار برداری کنید چه برسد به سازندگی در حالی که ما شهر را ساختیم.

شهردار تهران با بیان اینکه تخلیه اتاق کارم صحت ندارد، تاکید کرد: من حتی سه شب گذشته در سر کارم حضور داشتم تا بتوانم کارهای شهرداری را ادامه بدهم.

قالیباف گفت: بنده هم یک پرسنل اداری هستم و تا زمانی که حکم پایان کارم را بزنند در شهرداری تهران باقی می‌مانم./م

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين