امروز : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ - ۱۲:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رونق اشتغال در مازندران با نام نویسی بیش از ۹ هزار نفر در سامانه طرح کارورزی

به گزارش بابل نوین، حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: یکی از برنامه‌های مهم دولت در سالجاری تحقق اشتغال است، که باید ۱۵۰ هزار نفر از دانش آموختگان در سطح کشوری در قالب طرح کارورزی در مراکز تولیدی، صنعتی و صنفی بکارگیری شوند.

وی با بیان اینکه افزود: سهم استان مازندران در اجرای طرح کارورزی ۵ هزار و ۲۶۵ نفر است که تا کنون تعداد ۹ هزار و ۲۰۲ نفر دانش آموخته در سامانه نام نویسی کردند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: تعداد ۱۹۰ کارفرما نیز برای پذیرش کارورز و ثبت نام آمادگی خود را اعلام کرده اند.

حسن خیریانپور افزود: دولت برای واحد‌های پذیرنده کارورز مشوق‌هایی نیز در نظر گرفته که ضرورت ایجاب می‌کند فرمانداران و بخشداران و رؤسای ادارات نسبت به اطلاع رسانی به واحد‌های تولیدی، صنفی و صنعتی در جهت بهره مندی از این مشوق‌ها و پذیرش کارورزان اقدام کنند.

وی گفت: واحد‌های پذیرنده در صورت بکارگیری و جذب کارورزان مقطع کارشناسی و بالاتر از مزایای پرداخت ۱۰۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما توسط دولت به مدت ۲ سال بهره‌مند خواهند شد.

وی افزود: دستگاه ناظر (وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) بر اساس مقررات جاری صنعت بیمه نسبت به پوشش بیمه مسئولیت مدنی (بیمه حوادث) کارورزان تا ۶ ماه اقدام می‌کند./ص

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين