امروز : سه شنبه, ۲۴ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۳ - ۱۱:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انهدام باند کلاهبرداری پیامکی میلیاردی در مازندران

به گزارش بابل نوین، سرهنگ حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتای مازندران فت: در پی مراجعه و شکایت یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری پیامکی از وی، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با تحقیق از مالباخته دریافتند فرد یا افرادی با ارسال پیامک به مالباخته مبنی بر اینکه وی در مسابقه رادیویی برنده ۵۰ میلیون ریال کمک هزینه سفر شده است اطلاعات حساب بانکی وی را دریافت و از این طریق ۲۳۰ میلیون ریال از حساب بانکی  وی  برداشت کردند.

سرهنگ محمدنژاد گفت: کارآگاهان این پلیس با بررسی‌های تخصصی و اطلاعاتی رد دو متهم به نام‌های م-ق” و”ح-ع را در شهرپردیس استان تهران شناسایی  و دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتای مازندران با بیان اینکه  ماموران در بازدید از مخفیگاه آنان ۲۴ عدد کارت عابر بانک به همراه تعدادی سیم کارت و کپی شناسنامه کشف کردند،گفت: متهمان در بازجویی‌ها ضمن اقرار به  جرم  اعلام کردند با همکاری و راهنمایی یکی از دوستانشان که در زندان به سر می‌برد، اقدام به کلاهبرداری پیامکی می‌کردند.

وی گفت: همدست زندانی این کلاهبرداران  نیز در زندان شناسایی شد و در تحقیقات پلیس به چندین فقره کلاهبرداری به ارزش بیش از یک میلیارد ریال اقرار کرد.

سرهنگ محمدنژاد گفت:  مردم به پیامک‌هایی که با مضمون برنده شدن در مسابقات و قرعه کشی‌ها یا انجام  امور خیریه برای آنها ارسال می شود و اطلاعات کارت بانکی  را درخواست می‌کنند، اعتماد نکنند./ص

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين